اقتصاد کلان

آخرین تحولات قیمت و معاملات مسکن تهران اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی درباره تحولات بازار مسکن تهران در آبان ۱۴۰۲ حاکی از این است که در این ماه میانگین قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در پایتخت با ۰.۴ درصد کاهش به محدوده ۷۵ میلیون و ۷۵۵ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،این اطلاعات که گفته می‌شود برگرفته از گزارش بانک مرکزی است، نشان می‌دهد که در آبان ماه، اوضاع معاملاتی بازار مسکن اندکی بهبود پیدا کرده و تعداد معاملات با افزایش حدود ۱۴.۸ درصدی به محدوده ۳۶۰۰ مورد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،از نکات قابل‌توجه در این گزارش، رسیدن تورم نقطه‌به‌نقطه بازار مسکن تهران به ۶۲.۲ درصد است که گرچه نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ۱۲ واحد درصد کاهش می‌دهد اما همچنان نسبت به تورم نقطه‌به‌نقطه مصرف‌کننده در این ماه حدود ۲۳ واحد درصد بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در مورد تعداد معاملات مسکن شهر تهران در آبان‌ماه نیز طبق اطلاعات بانک مرکزی، این بازار همچنان با کاهش ۵۵ درصد تعداد معاملات نسبت به ماه قبل مواجه است و به‌شدت در رکود و کسادی به سر می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، گزارش بانک مرکزی در خصوص قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران برای کل ماه آبان نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کاهش قیمت نسبت به مهرماه مربوط به منطقه یک تهران بوده که ۹.۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین متوسط قیمت فروش یک مترمربع بنای واحد مسکونی در منطقه ۱۲ تهران ۷.۸ کاهش را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در این مین، متوسط قیمت فروش یک مترمربع بنای واحد مسکونی در منطقه ۲۰ تهران کاهش قیمتی ۶.۶ درصدی و در منطقه ۴ کاهش ۶.۲ درصدی را نسبت به ماه قبل داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بنا بر این گزارش، بیشترین افزایش تعداد معاملات مسکن در آبان ماه مربوط به منطقه ۶ تهران بوده که ۴۵.۲ درصد افزایش یافته و بعدازآن منطقه ۹ تهران با افزایش ۳۴.۸ درصدی و منطقه ۱۷ با رشد ۳۱.۹ درصدی نسبت به ماه قبل در صدر قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین در منطقه ۸ تهران نیز تعداد معاملات واحدهای مسکونی در آبان ماه نسبت به مهرماه با رشد ۲۷.۵ درصدی مواجه شده و در منطقه ۳ تهران نیز رشد ۲۲.۵ درصدی را ثبت کرده‌اند.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!