پترو پالایش

آخرین وضعیت عرضه بنزین یارانه ای در جایگاه‌ها/توضیحات مدیرعامل شرکت پخش را بخوانید

جعفر سالاری نسب مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به این سوال که چرا هنوز تعدادی از جایگاه‌های عرضه سوخت به مدار عرضه با نرخ یارانه‌ای بازنگشتند و آیا این موضوع که دولت از طریق فروش بنزین آزاد در حال جبران کسری بودجه است صحت دارد گفت: جبران کسری بودجه از طریق فروش بنزین به هیچ عنوان صحت ندارد، ضمن آنکه ۹۸ درصد جایگاه‌های سوخت به سامانه متصل شده و امکان استفاده از سهمیه وجود دارد.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خاطر نشان کرد: در شهر تهران کسی نمی‌تواند خارج از سامانه ارائه خدمات دهد.

وی ادامه داد: ممکن است هر جایگاهی به دلایل فنی تعطیل باشد که دلیل بر عدم اتصال به سامانه نیست.

مدیر عامل شرکت ملی پخش خاطر نشان کرد: جایگاه‌هایی که بنزین را تنها با نرخ آزاد به فروش می‌رسانند تخلف کرده و با متخلفان نیز برخورد می‌شود.

وی در خاتمه یادآور شد: جایگاه‌هایی که به هر دلیلی به سامانه متصل نیستند، باید تا زمان اتصال به سامانه و امکان ارائه بنزین با کارت سوخت صبور باشند.

روز گذشته هم اسدالله قلی زاده رئیس انجمن جایگاه داران در پاسخ به این سوال که چرا هنوز تعدادی از جایگاه‌های عرضه سوخت به مدار عرضه با نرخ یارانه‌ای بازنگشتند و آیا این موضوع که دولت از طریق فروش بنزین آزاد در حال جبران کسری بودجه است صحت دارد اظهار کرد: مطرح شدن شایعاتی مبنی بر جبران کسری بودجه از طریق بنزین آزاد تماماً کذب است.

وی ادامه داد: مسؤولین امر در حال پیگیری هستند که سیستم‌ها وصل شوند و شرایط به حالت عادی بازگردد.

به گفته این مقام مسؤول بخش اعظمی از جایگاه‌ها به حالت عادی بازگشته و امکان استفاده از سهمیه بنزین و نرخ آزاد وجود دارد.

وی در خاتمه یادآور شد: تعداد محدودی از جایگاه‌ها امکان استفاده از سهمیه بنزین را ندارند که به احتمال زیاد تا پایان روز به حالت عادی باز می‌گردند.

این گزارش حاکی است سهمیه ۶۰ لیتری بنزین دی ماه شب اول دی به کارت‌های سوخت واریز شد. با این حال برخی از شهروندان اعلام داشتند هنوز نمی‌توانند از این سهمیه در جایگاه‌های عرضه سوخت استفاده کنند.

۲۱۷

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!