افتتاح ۳۸۰ کیلومتر راه و بزرگراه در سراسر کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا کدخدا زاده معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه به زودی ۳۸۰ کیلومتر راه و بزرگراه در سراسر کشور به ویژه در کریدورهای بزرگراهی غرب، شرق و نوار ساحلی جنوب به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد، اظهار کرد: توسعه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور با هدف ایجاد بستر مناسب، سریع، ارزان و روان حمل و نقل جاده‌ای از سوی شرکت ساخت و توسعه در حال انجام است و با احداث مسیرهای جدید و احداث باند دوم در گلوگاه‌های ترافیکی و مسیرهای ترانزیتی اجرایی می‌شود.

وی افزود: توسعه کریدورهای ترانزیتی کشور طبق برنامه اولویت بندی شده بخش مهمی از برنامه‌های این حوزه محسوب می‌شود و در همین راستا ۴۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان کرمانشاه در دهه مبارک فجر آماده بهره برداری می‌شود.

کدخدازاده در ادامه از افتتاح ۴۵ کیلومتر از محور کرمانشاه- کامیاران در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: این پروژه بخشی از بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه است و تکمیل شدن آن نقش مهمی در کاهش سوانح جاده‌ای و ساماندهی ترافیک در این محدوده دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها تاکید کرد: این محور موجب سهولت جابه‌جایی بین استان‌های شمال غرب با جنوب غرب خواهد بود و تسهیل در ترانزیت کالا و مسافر از کشورهای ترکیه و عراق به سمت آب‌های آزاد از طریق ایران از دیگر مزایای بهره‌برداری از آن محسوب می‌شود.

وی همچنین از افتتاح ۸۵ کیلومتر از راه‌های استان سیستان و بلوچستان تا پیش از پایان سال جاری خبر داد و افزود: افتتاح قسمت‌هایی از محور چابهار- ایرانشهر و خاش- زاهدان به طول ۵۰ کیلومتر و افتتاح بخشی از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور به طول ۳۵ کیلومتر در این استان در راستای رونق مناطق کمتر توسعه یافته به بهره برداری می‌رسد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها افتتاح ۱۵ کیلومتر دیگر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان را نیز بخش دیگری از برنامه‌های افتتاح در این بخش از کشور اعلام کرد.

کدخدازاده افتتاح ۱۱۰ کیلومتر از راه‌های استان آذربایجان غربی، ۲۳ کیلومتر در استان مرکزی ،۲۲ کیلومتر در استان گلستان، ۲۸ کیلومتر در استان کرمان، ۲۸ کیلومتر در استان یزد و… را تا پیش از پایان سال جاری و به مناسبت دهه مبارکه فجر از اقدامات مهم در سایر استان‌ها با هدف تکمیل کریدورهای ترانزیتی، تسهیل تردد در مسیرهای منتهی به مرزهای کشور و رفع گلوگاه‌های ترافیکی در مسیرهای پرتردد محسوب می‌شود.

شایان ذکر است، به منظور رفاه حال هموطنان و ایمنی بیشتر بخشی از این پروژه‌ها هم اکنون تکمیل شده است و زیر عبور ترافیک قرار دارد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
خروج از نسخه موبایل