ایران رتبه نخست را در جمع‌آوری گازهای مشعل کسب کرد

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، «جواد اوجی» وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز شرکت کردیم و ایران در میان کشورهای حاضر در این اجلاس رتبه نخست در جمع‌آوری گازهای مشعل را کسب کرد، اظهار کرد: میانگین رشد تولید گاز در میان کشورهای این مجمع ۲.۵ درصد بود، در حالی در ایران ۵ درصد است. اجلاس بعدی این تشکل گازی جهانی آبان ۱۴۰۳ در ایران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اجلاسی که برگزار شد، از قراردادهای جدید جهانی گازی رونمایی کردیم و رئیس‌جمهور هم سخنرانی خوبی داشت، افزود: یک بخش درباره حمایت از فلسطین و غزه بود و بخشی هم درباره فعالیت گازی ایران و دعوت از سرمایه‌گذاری در ایران همچنین استفاده از تکنولوژی ایران در حوزه صنعت گاز و انرژی بود.

وزیر نفت بیان کرد: در اسفند سرمای شدیدی تجربه کردیم، اما در هیچ جای کشور قطعی گاز یا افت فشار نداشتیم، در سیلاب جنوب شرق کشور نیز مشکلی در خصوص قطع گاز نداشتیم. توانمندی پیمانکاران و سازندگان کشور در توسعه و تجهیز پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال و مجتمع‌های پتروشیمی به کشورهای منطقه، آمریکای لاتین و آفریقایی به شکل صادرات خدمات فنی-مهندسی عرضه می‌شود.

اوجی با اشاره به تأمین بنزین شب عید تصریح کرد: برای تأمین بنزین شب عید ذخایر خوبی در ۱۴۰۰ جایگاه سراسر کشور در نظر گرفته شده است و مسافران نوروزی مشکلی نخواهند داشت.

وی افزود: بهره‌برداری از میادین نفتی سپهر و جفیر به‌زودی با افزایش ۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت با حضور رئیس‌جمهور انجام خواهد شد.

تکمیل می‌شود…

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
خروج از نسخه موبایل