بومی‌سازی کاتالیست‌ها از دستاوردهای بزرگ صنعت پتروشیمی ایران است

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، مرتضی شاهمیرزایی در آئین گرامیداشت چهل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی و شصت و پنجمین سال صنعت پتروشیمی ایران، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران با تکیه بر توان، دانش و توانمندی‌های فعالان این صنعت پیشرو، در حال توسعه و پیشرفت است.

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده راهبرد صنعت ارزش آفرین پتروشیمی دردولت سیزدهم است، گفت: امروز ۶۵ سال از آغاز عملیات اجرایی نخستین پتروشیمی ایران می‌گذرد؛ صنعتی که پیش از انقلاب به طور کامل وابسته به خارج بود اما هم‌اکنون از سوی متخصصان داخلی اداره می‌شود.

شاهمیرزایی افزود: بومی‌سازی کاتالیست‌ها از دستاوردهای بزرگ صنعت پتروشیمی ایران است و هم‌اکنون با جدیت در حال بومی‌سازی همه کاتالیست‌ها هستیم و تا پایان دولت سیزدهم تمامی کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت داخلی‌سازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز با تکیه بر توان داخلی بسیاری از نیازهای صنعت از جمله کالاها، تجهیزات و قطعه‌های مورد نیاز از سوی شرکت‌های ایرانی ساخته می‌شود و در اختیار پتروشیمی‌ها قرارمی گیرد گفت: ظرفیت تولید از ۱.۵ میلیون تن در پیش از انقلاب به ۹۵ میلیون تن رسیده است و رشدی ۶۰ برابری را محقق کرده است.

معاون وزیر نفت خطاب به جوانان و نوجوانان اظهار کرد: باید از دستاوردهای انقلاب محافظت کنید و از تلاش‌های پدران و مادران خود در عرصه‌های مختلف صنعت پتروشیمی صیانت کنید و اجازه ندهید دشمنان و بد خواهان، آسیبی به آرمان‌ها و دستاوردهای ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی وارد کنند.

منبع: تسنیم

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
خروج از نسخه موبایل