اقتصاد کلان

درآمد سرانه ملی ایرانی‌ها ۳ درصد رشد کرد

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی در مورد درآمد سرانه ملی ۱۲۳ کشور دنیا نشان می‌دهد ایران در میانه جدول رده‌بندی کشورهای دنیا از این نظر قرار گرفته است.

این نهاد بین‌المللی درآمد سرانه ملی ایران در سال ۲۰۲۲ را ۵۴۹۹ دلار محاسبه کرده و ایران را از این نظر در جایگاه ۶۱ قرار داده است. بر این اساس درآمد سرانه ملی ایران در این سال از ۶۰ کشور جهان کمتر و بیشتر از ۶۲ کشور جهان بوده است.

درآمد سرانه ملی ایرانی‌ها در این سال با افزایش ۱۵۶ دلاری معادل ۳ درصد نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. در سال ۲۰۲۱ رقم درآمد سرانه ملی ایرانی‌ها ۵۳۴۳ دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش برمودا بیشترین درآمد سرانه ملی را در سال ۲۰۲۲ داشته است؛ درآمد سرانه ملی این کشور بیش از ۱۰۹ هزار دلار بوده است و سوئیس با ۸۶ هزار دلار در رتبه دوم و لوکزامبورگ با ۷۴ هزار دلار در رتبه سوم قرار گرفته‌اند.

کشور آفریقایی بروندی با درآمد سرانه ملی ۲۶۳ دلاری در انتهای جدول رده‌بندی جهانی از این نظر قرار گرفته است.

برخی کشورها که درآمد سرانه ملی کمتری از ایران در این سال داشته‌اند، عبارتند از: ارمنستان با ۴۹۰۹ دلار، مصر با ۴۰۴۳ دلار، الجزایر با ۳۸۹۴ دلار، تونس با ۳۷۹۶ دلار، هند با ۲۰۴۷ دلار، اوکراین با ۲۱۶۱ دلار و پاکستان با ۱۶۷۱ دلار.

منبع: تسنیم

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!