رشد اقتصاد جهانی در ۲۰۲۳ حدود ۲ درصد خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، اکونومیک گزارش داد موسسه رتبه‌بندی فیچ در جدیدترین گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهانی خود اعلام کرد که پیش‌بینی رشد جهانی در سال ۲۰۲۳ به‌طور قابل توجهی از ماه دسامبر بهتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در این گزارش آمده است: «بهبود چشم‌انداز کوتاه‌مدت نشان‌دهنده بازگشایی چین پس از محدودیت‌های کووید-۱۹، کاهش بحران گاز طبیعی اروپا و انعطاف‌پذیری کوتاه‌مدت شگفت‌انگیز در تقاضای مصرف‌کننده ایالات‌متحده است».

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،تخمین رشد جهانی در حال حاضر دو درصد است که در مقایسه با پیش‌بینی ۱.۴ درصد ماه دسامبر ۲۰۲۲ قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،رشد اقتصادی در ایالات‌متحده و اروپا به ترتیب از ۰.۲درصد به یک و ۰.۸درصد تغییر کرد. برای چین، پیش‌بینی رشد از ۴.۱ درصد به ۵.۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،با این وجود، برایان کولتون، اقتصاددان ارشد این موسسه هشدار داد که تأثیر افزایش نرخ بهره هنوز بر «اقتصاد واقعی» قابل مشاهده نیست. به همین دلیل، برآورد رشد جهانی برای سال بعد از ۲.۷ درصد به ۲.۴ درصد کاهش یافت.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر