سرنوشت تلخ بوگاتی خاصی که روزی در ایران حضور داشت! /عکس

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،امیرمسعود عابدین بوگاتی داستان ما سال ۹۱ از مبدا خود یعنی دبی، امارات متحده به سمت ایران حرکت کرد. مقصد اول این بوگاتی در ایران ابتدا بندرعباس بود که پس از چند ساعت، به صورت زمینی به بندرانزلی منتقل شد.

این خودرو مجددا مدت بسیار کمی را در انزلی گذراند و سپس ایران را به مقصد خود یعنی مسکو روسیه ترک کرد. رنگ جذاب Light Red و تودوزی‌ موکا به همراه رینگ‌های ۱۲ پره کرومی، از جذابیت‌های فوق العاده این خودرو محسوب می‌شدند.

سرنوشت تلخ بوگاتی خاصی که روزی در ایران حضور داشت! /عکس

بوگاتی ویرون به قدری قدرتمند، سریع و گران بود که حتی لامبورگینی مورسیه لاگو را نیز مانند یک خودروی پایه جلوه می‌داد! ویرون از یک موتور ۱۶ سیلندر ۴ توربوشارژ ۸ لیتری بهره می‌برد که ۱۰۰۱ اسب بخار قدرت و ۱۲۵۵ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کرد. با این مقدار قدرت، ویرون در کمتر از سه ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و سرعت آن به ۴۰۵ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این بوگاتی، تایرهای میشلن پایلوت اسپرت پکس ps۲ با سایز ۳۶۵ است که چهار حلقه آن به همراه رینگ، قیمتی معادل ۱۰۰ هزار دلار دارند.

متاسفانه این بوگاتی پس از رسیدن به روسیه، در یکی از مکان‌های خصوصی در این کشور رها شده و وضعیت خوبی ندارد. این خودرو یکی از ۳۰۰ دستگاه بوگاتی ویرونی بود که در جهان به تولید رسید.

قیمت ویرون در حال حاضر چیزی فراتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مراجعه کنید.

۲۲۷۲۲۷

منبع خبر خبر آنلاین

امتیاز به خبر
خروج از نسخه موبایل