فروش ارز حجاج آغاز شد + شرایط

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، زائران حج تمتع از امروز _یکشنبه بیست‌وسوم اردیبهشت_ می‌توانند حداکثر ۵۰۰ دلار ارز ویژه حج را از طریق شعب منتخب ارزی بانک ملی دریافت کنند.

بنا بر اعلام بانک مرکزی پرداخت ارز به زائران حج تمتع سال جاری، محدودیتی بابت تأمین ارز در همان سال (ابتدا تا انتهای سال شمسی) برای دریافت ارز مسافرتی ایجاد نمی‌کند.

بر همین اساس نیز سقف فروش ارز برای هر زائر پنج سال به بالا به مبلغ حداکثر ۵۰۰ دلار آمریکا تعیین شده است که به صورت غیرحضوری و از طریق پیام‌رسان بله، همچنین به صورت حضوری از طریق شعب منتخب ارزی صورت می‌گیرد.

بانک ملی تأکید کرده است که برای ارائه ارز حجاج به متقاضیان در شعب منتخب ارزی پس از دریافت کارت ملی و احراز هویت زائران بیت‌الله الحرام در سامانه سازمان حج، اقدام می‌شود.

نرخ فروش این ارز برابر با نرخ فروش اسکناس مرکز مبادله ارز و طلای ایران است که با کارمزد ۵ درصد معادل ریالی پرداخت می‌شود.

متقاضیان جهت دریافت غیرحضوری ارز حجاج از طریق پیام‌رسان بله با انتخاب «خدمات»، «خدمات بانکی» می‌توانند گزینه «ارز حج تمتع» را انتخاب کنند و پس از ورود مشخصات فردی که صحت اطلاعات آن از طریق سرویس سامانه ثبت احوال کنترل می‌شود، با انتخاب شعبه مورد نظر، میزان ارز بر مبنای ۱۰۰ واحد و پرداخت ریال از طریق درگاه بانک، فرایند خرید ارز را تکمیل کنند.

پس از پرداخت وجه توسط متقاضیان در همان روز یا روزهای آتی پیش از اعزام، زائران می‌توانند با مراجعه به شعب انتخابی نسبت به دریافت ارز خریداری شده اقدام کنند.

برای مشاهده اسامی شعب فروش ارز حج اینجا کلیک کنید.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
خروج از نسخه موبایل