اقتصاد کلان

قیمت سکه سقوط کرد!/ خریداران از بازار فرار کردند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت طلای جهانی از سطح ۲۰۳۰ دلار تا ۱۹۹۴ دلار ریزش کرد اما امروز شنبه ۱۸ آذر ماه با ۲۰۰۵ دلار معامله شد. این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه ۲۵ دلار پایین‌تر بود.

بررسی ها نشان می دهد به دنبال کاهش قیمت طلای جهانی، پس لرزه های آن به تهران رسید و در همین راستا در بازار داخل هم قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد که در مقایسه با روز پنجشنبه تقریباً ۲۵ هزارو ۴۰۰ تومان کاهش را نشان می دهد. قیمت سکه امامی هم که دو روز قبل با ۲۹ میلیون و ۳۵۰ هزار بسته شده بود، ظهر امروز با کاهش ۱۰۰ هزار تومان بر روی ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قرار گرفت. فعالان اقتصادی معتقدند سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و از طرف دیگر در صورتی محدوده ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد، عقب‌نشینی تا کف کانال ۲۹ میلیون تومان محتمل است.

علاوه بر بازار طلا و سکه، بازار ارز هم این روزها سوت وکور است و خبری از معامله گران نیست.قیمت دلار در یک محدوده خاص در نوسان های کوچکی را ثبت می کند.

طبق ادعای معامله‌گران نرخ دلار که در معاملات نقدی عصر پنجشنبه گذشته با ۵۰ هزار و ۲۵۰ تومان بسته شده بود در اولین روز هفته جاری هم در همین محدوده بازگشایی شد و در همین محدوده به کار خود خاتمه داد.

همچنین نرخ دلار که در معاملات نقدی عصر پنجشنبه گذشته با ۵۰ هزار و ۲۵۰ تومان بسته شده بود در اولین روز هفته جاری هم در همین محدوده بازگشایی شد و استراحت کرد. از سوی دیگر روند معاملات هرات هم کم‌رونق بود. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده امروز با افت ۱۰۰ تومانی راهی بازار شد و در نیمه ظهر به ۵۰ هزار و ۱۳۰ تومان رسید که در مقایسه با دو روز قبل تقریباً ثابت بود.

این آرامش نسبی در حالی است که عصر امروز وزیر امور خارجه در دانشگاه تهران گفت: تا این لحظه در مسیر امضای توافق برای برگشت به برجام قرار نگرفته‌ایم. امروز هرچه جلوتر می‌رویم برجام بی‌خاصیت‌تر می‌شود، تا ابد خود را درگیر تونل تنگ برجام نخواهیم کرد.برجام با همه ایرادهایی که دارد اگه منافع ما را تامین کند از آن بخش ها استفاده می‌کنیم.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!