مهندسان بنیان‌گذاران زیرساخت‌های عظیم آب و برق هستند

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، علی‌اکبر محرابیان به مناسبت پنجم اسفند و فرارسیدن روز مهندس پیامی صادر کرد که متن آن به‌شرح زیر است.

«وزارت نیرو در جایگاه کنونی خود مرهون مهندسانی است که با دانش، تخصص و تعهد خود همواره نقشی کلیدی در توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های آب و برق به عنوان دو عنصر حیاتی مورد نیاز کشور داشته‌اند و با حسن تدبیر و عملکرد خود در خدمت به ملت سرافراز ایران و جلب اعتماد مردم گام نهاده‌اند.

در واقع مهندسان، طراحان و بنیانگذاران بسترها و زیرساخت‌های عظیم آب و برق در پهنه ایران اسلامی هستند که با غلبه بر تنگناها و سختی‌ها و تکیه بر همت والای خویش و بهره‌گیری از علم و دانش بومی، پیشرفت و خدمت‌رسانی کنونی در دورترین و محروم‌ترین شهرها و روستاهای کشور را رقم زده‌اند.

پنجم اسفندماه، زادروز دانشمند بزرگ ایرانی حکیم خواجه نصیرالدین طوسی که به نام روز مهندس نام‌گذاری شده است، مناسبتی ارزشمند برای بزرگ‌داشت جایگاه مهندسی است؛ زمانی برای قدردانی از کسانی که توسعه‌ساز و تحول‌آفرین بوده‌اند و با تکیه بر اندیشه و عمل خود، تحول بزرگی را در توسعه شبکه حیاتی آب و برق و برخورداری مردم از این نعمات بزرگ محقق ساخته‌اند.

روز مهندس را حضور همه همکاران پرتلاش و متعهد خانواده بزرگ وزارت نیرو و شاغلان در صنعت آب و برق تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه این عزیزان توفیق روزافزون آرزومندم.»

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
خروج از نسخه موبایل