بورس و بازارهای مالی

های وب چه برنامه هایی پیش رو دارد؟

به گزارش ، شرکت داده گستر عصر نوین طبق هماهنگی با سازمان بورس هفته گذشته مجدد گزارش توجیهی افزایش سرمایه را آماده کرده و در اختیار حسابرس قرار داده است. امیدواریم حسابرس در این مدت زمان باقی مانده گزارش را صادر کند.

به استحضار می رساند کنفرانس پرسش و پاسخ مدیران و سهامداران محترم این شرکت داده گستر عصر نوین که با نماد های وب در بورس فعالیت دارد؛ به صورت مجازی برگزار شده و سید ایمان طبری مدیرعامل های وب به سوالات پرتکرار مطرح شده به این شرح پاسخ داد؛

۱- توضیحات در پاسخ به سوالات مربوط به پروژه فیبر نوری

بعد از دریافت پروانه همگرا UNSP شرکت موتلف به انجام تعهدات خویش در مورد ارائه پوشش به میزان یک ۱۵۴۶۰۰۰ خانوار در ۴ استان ایلام گلستان، کرمان، سیستان و بلوچستان و شهر کاشان است که پیش بینی می شود در سال ۱۴۰۳ زودتر از موعد مقرر به پایان برسد برای سال جدید همچنین در تلاش هستیم تا همراهی با مجموعه دولت و وزارت ارتباطات و سایر اپراتورهای مخابراتی پروژه فیبر نوری در شهر تهران انجام شود بیش از ۵ هزار کیلومتر حفاری در شهر تهران اتفاق خواهد افتاد و پوشش بیش از ۳ میلیون خانوار در شهر تهران روی خواهد داد که های وب به عنوان یکی از این دارندگان پروانه ها در UNSP در شهر تهران در این پروژه مشارکت خواهد داشت تاثیر پروژه فیبر نوری در سودآوری شرکت حداقل دو سال زمان خواهد برد و تا زمان رسیدن پروژه به نقطه سر به سری باید هزینه های بسیار سنگین جاری و سرمایه گذاری را متقبل شود و سپس با وا گذاری سرویس آن را به سودهی برساند.
سوال ۲: توضیحات در پاسخ به سوالات مربوط به پرداخت سود سهام ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱
سود سهامداران سال ۱۴۰۰ در اسفند ماه سال جاری قطعا پرداخت خواهد شد و در صورت عدم بروز مشکل در دریافت مشوق و تامین مالیذامکان پرداخت سود ۱۴۰۱ نیز تا پایان سال وجود خواهد داشت.

سوال ٣ توضیحات در پاسخ به سوالات مربوط به افزایش سرمایه
شرکت طبق هماهنگی با سازمان بورس هفته گذشته مجدد گزارش توجیهی افزایش سرمایه را آماده کرده و در اختیار حسابرس قرار داده است. امیدواریم حسابرس در این مدت زمان باقی مانده گزارش را صادر کند. پیش بینی این است که در هفته سوم اسفند ماه مجمع را برگزار کرده و مشابه سال قبل ظرف مدت چند روز بعد از دریافت و ثبت افزایش سرمایه از این فرصت قانونی که برای افزایش سرمایه از محل سود انباشته استفاده کنیم و از معافیت مالیاتی بهره مند شویم افزایش سرمایه از محل سرمایه گذاری های بلندمدت و تجدید ارزیابی در شرکت هایی نظیر آواکام در دستور کار قرار دارد. شرکت در پی روشن شدن میزان ارزش دارایی های شرکت برای سهامداران است.
سوال ۴ توضیحات در خصوصی دعوه شناسایی درآمدهای مشرق
شرکت در ۶ ماهه سال جاری بعد از اطمینان از واگذاری سرویس به مشترکین و وجود شبکه فیبر نوری درآمد مشوق را شناسایی کرد اما مورد تایید حسابرس واقع نشد پس از مذاکره با حسابرس نتیجه بر آن شد تا از کمیته فنی سازمان حسابرسی استعلام و بر اساس نظر آن کمیته صورت های مالی پایان دوره اصلاح شود. در حال حاضر شرکت ۱۷۱ میلیارد تومان که به عنوان مشوق دریافت کرده بود را در سر فصل پیش دریافت ها قرار داده است.
سوال ۵: توضیحات در خصوص زمین میدان بهمن و تخود مالکیت و تسویه حساب با بانک شهر
در این خصوص اقباله قرار دادی صورت گرفته است که در کدال منتشر خواهد شد.
سوال ۱۶ توضیحات در خصوص سوالات مربوط به نتوبانک و بیمه فردا
آنچه که به عنوان سرمایه گذاری ما اتفاق افتاده کمتر از ۵ میلیارد تومان بوده است اما به دلیل دستور العمل بانک مرکزی که تلو بانک خایه عنوان شعبه دیجیتال بانک ها طبقه بندی میشوند و در آن اختلاف نظر وجود دارد لذا شرکت تا روشن شدن موضوع و ایجاد برداشت صحیح و یکسان بین طرفین ما و بانک ایران زمین پروژه هر گونه هزینه اضافه جدیدی متوقف شده است. در خصوص بیمه فردا ما متعهد بودند که پوست فردا حتما با هسته اختصاصی خود فعالیت را آغاز کند و مراحل دریافت تاییدیه را طی می کند البته تعدادی اندک بیمه نامه صادر شده است که بعد از دریافت تاییدیه بیمه مرکزی برای شخص ثالث به جریان خواهد افتاد.
سوال ۷ توضیحات در خصوص موضوع اسپانسرینگ استقلال و نیم هوادار
های وب هیچ گونه سهمی با موضوعیتی در مورد هوادار ندارد. هوادار باشگاهی متعلق به هیرکانیا بود اما با توجه به اختلاف نظر بین سهامدارانش مقرر شد که از مجموعه هیرکانیا جنا شود های وب قرار دادی در مورد هزینه های اسپانسرینگ و تبلیغات داشته های وب مهده دار تیمی اسیده و هزینه بابت نیم داری پرداخت نمی کند در موضوع استقلال در دادگاه بدوی رای به نفع ما صادر شد در دادگاه تجدید نظر رای به نفع استقلال مادر شد اما در اجرابیه باقی مانده چون بحث کارشناسی بلاتکلیف بوده و نتیجه نهایی حاصل نشده است.
سوال ۸ توصیه هات در مورد نحوه پرداخت پاداشی هیات مدیره
از آنجایی که سود سهام پرداخت شده است پاداش هیات مدیره سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ نیز توسط اعضا دریافت نگردیده است. محاسبات آن نیز بر اسلی مقررات بیازمان بورس و قانون تجارت میباشد و درصدی از میزان سود تقسیمی است که در مجمع صاحبان سهام مشخص و مصوب شده است

سوال ۹ توضیحات در خصصوص سوالات مربوط به سهامهای وب و معاملات الگوریتمی و بازارگردان مستقل
قیمت سهام تابعی از عرضه و تقاضا در بازار میباشد و هیچ گونه دخالت شخصی وجود نخواهد داشت و معاملات الگوریتمی وجود ندارد هر انچه هم انجام شده در اساس چارچوب مقررات بوده مثلا سازمان بورس شرکت ها و ناشرین رو موتلف به این کرده که معاملات از طریق بازار کردانی انجام شود که سال گذشته در خیر کلها از این محل ۱۸۰ میلیارد تومان زبان ناشی از خرید و فروش اوراق اختیار متقبل شده است. شرکت و سهامداران به هیچ وجه نیز مایل به پایین آوردن ارزش سهام نمی باشند. در خصوص بازارگردان مستقل نیز ما در سال های گذشته همکاری داشتیم که به نتیجه ترسید و خودمان مجبور به درخواست مجوز برای تصدیق شدیم که تمام هزینه های این افشا شده است.
سوال ۱۰ توضیحات در خصوص اهداف سال ۱۲۰۳
تمام تمرکز شرکت در نصوص پیشبرد پروژه بزرگ فیبر نوری و به م پیشاپیش از مساعدت و همکاری مضرتعالی کمال تشکر را داریم به اجرا در آوردن و تامین مالی آن می باشد تا به سودآوری برست.

منبع خبر :

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!