اقتصاد جهانی

ورق در بازار طلا برگشت/ مسیر قیمتی طلا مشخص شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۰۳۳ دلار و ۴۲ سنت رسید.

تسنیم در گزارشی به نقل از رویترز نوشت: پایین آمدن امید به کاهش زودهنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را بالا برده و قیمت طلا را کاهش داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۰۳۳ دلار و ۴۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش ۰.۰۴ درصدی به ۲۰۴۸ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.
طبق گفته برخی تحلیلگران، واقعیت این است که عملکرد اقتصاد آمریکا تقریبا مثبت بوده و در نتیجه فدرال رزرو تمایل چندانی به آغاز روند کاهش نرخ بهره ندارد.

این تحلیلگران عقیده دارند برای افزایش قیمت طلا رشد اقتصاد باید آهسته‌تر شود و تورم هم به طور مداوم رو به کاهش باشد.

چندین نفر از مقامات فدرال رزرو در اظهارات خود در روز چهارشنبه دلایل بسیاری را برای عدم ضرورت آغاز زود هنگام روند کاهش نرخ بهره در آمریکا برشمردند.
تاجران حالا ۶۱ احتمال می‌دهند کاهش نرخ بهره از ماه مه آغاز شود. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

از طرف دیگر قیمت پالادیوم ۱.۳ درصد کاهش یافته و به ۸۸۲ دلار و ۸۵ سنت در هر اونس رسیده است. پالادیوم در اولین ساعات امروز تا ۸۵۶ دلار و ۳۸ سنت پایین آمده بود که پایین‌ترین قیمت آن طی ۵ سال گذشته بوده است.

قیمت پالادیوم برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۸ در روز پنجشنبه به کمتر از قیمت پلاتین رسید.‌ از هر دوی این فلزات در خودروسازی استفاده می‌شود.

قیمت نقره ۰.۲۶ درصد افزایش یافته و به ۲۲ دلار و ۷۰ سنت رسیده است. پلاتین هم با یک افزایش ۰.۴۱ درصدی ۸۹۳ دلار و ۴۸ سنت معامله می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!