اقتصاد ایران

ایجاد سیستم تهاتر برای رفع موانع صادرات و واردات میان ایران و روسیه

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از ایدرو، بابک احمدی در این دیدار با اشاره به تجارب همکاری‌های گذشته در حوزه‌های مختلف، بر گسترش همکاری دوجانبه در امر صادرات و واردات ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی تاکید کرد.

احمدی با اشاره به مشکلات بانکی و مالی، سیستم تهاتر موازی برای صادرات و واردات ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی را پیشنهاد کرد و گفت: بر اساس این مدل سازو کاری تعریف می‌شود که مشکلات تبادلات مالی مرتفع می‌شود.

وی هدف از ارائه این پیشنهاد را رفع نیازهای صنعتی دو کشور عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این پلتفرم هر چه زودتر عملیاتی شود تا با اجرایی شدن زودتر آن، تجار و فعالان اقتصادی و صنعتی نیز علاقه‌مند به مشارکت در این مدل همکاری شوند.

ورونیکا نیکیشینا رئیس مرکز صادرات روسیه (آر ای سی) هم در این دیدار با اشاره به شناخت مشترک دوجانبه، از گسترش همکاری‌های صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه در قالب پلتفرم پیشنهادی استقبال کرد و گفت: این پیشنهاد به مکانیزم مرکز صادرات روسیه هم نزدیک است.

وی با بیان اینکه مرکز صادرات روسیه از طریق ایدرو اطلاعات لازم از جمله نوع ماشین‌آلات و تجهیزات و شرکت‌های ایرانی را دریافت خواهد کرد: گفت: تعیین نرخ مبادله روبل و ریال و چرخه زمان تسویه حساب از مسائل مهم در بررسی این پیشنهاد است.

رئیس مرکز صادرات روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد جزییات این پیشنهاد در نشست آتی کارشناسان دو طرف مورد بررسی و مداقه نهایی قرار گیرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!