اقتصاد ایران

بهسازی ۳ آزادراه استراتژیک کشور با اعتبار ۳۵ هزار میلیارد ریال

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی در حاشیه بازدید از طرح بهسازی آزادراه قم-کاشان-اصفهان، از اجرایی شدن طرح بهسازی سه آزادراه استراتژیک کشور خبر داد.

وی افزود: در قالب این طرح ملی که در راستای مشارکت با بخش خصوصی و به‌منظور ارائه سطح سرویس مناسب به کاربران جاده‌ای صورت گرفته، آزادراه‌های قم-کاشان، کاشان-اصفهان و زنجان-تبریز بهسازی می‌شوند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای میزان اعتبار اجرایی این سه پروژه بزرگ عمران جاده‌ای را بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد ریال (۳.۵ همت) دانست و اظهار کرد: هم اینک، به منظور تسریع درروند اجرایی طرح، ۵ اکیپ در محور آزادراه قم- کاشان و ۶ اکیپ اجرایی در آزادراه زنجان-تبریز، در حال فعالیت هستند.

امانی اظهار کرد: با توجه به همت جمعی عوامل اجرایی، مقاطع ضروری از آزادراه قم-کاشان-اصفهان، تا پایان سال جاری با اقدامات ترمیمی بهسازی شوند. هم اینکه ۳۰۰ اکیپ اجرایی جهت بهسازی ۳۴ هزار کیلومتر راه شریانی در کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی حجم اعتبارات اجرایی جهت تحقق شعار نهضت آسفالت در سطح راه‌های کشور را افزون بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال (۲۰ همت) عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به نزدیکی ایام سفرهای اربعین حسینی اشاره و تأکید کرد: اقدامات گسترده‌ای در راستای بهسازی، ایمن‌سازی مسیرهای جاده‌ای منتهی به مرزهای اربعینی کشور در حال اجراست که تا ۲۰ روز پیش از شروع سفرها ادامه پیدا می‌کند

امانی درباره اقداماتی که در راستای امور رفاهی زائران، توسط سازمان متبوع در پایانه‌های مرزی با کشور عراق صورت گرفته نیز گفت: نصب و استقرار سایبان‌های جدید، دستگاه‌های آبسردکن، احداث سرویس‌های بهداشتی در پایانه‌های مرزی، در زمره اقدامات این سازمان جهت امور رفاهی زائران عزیز است.

وی ارائه خدمات سفر به زائران اربعین حسینی را از جمله مهم‌ترین مسئولیت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دانست و تصریح کرد: جهت حمل‌ونقل زائران عزیز اربعین حسینی در پیک (اوج) سفرهای بازگشت، ۹ هزار دستگاه اتوبوس نیاز است که با استفاده از ظرفیت داخلی شرکت‌ها، سازمان‌های نظامی بتوانیم بهتر از سالیان گذشته به زوار گرامی ارائه خدمت کنیم.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!