دسته بندی نشده

تخلف آشکار پارس ایر در فروش بلیت پروازهای داخلی/ سازمان هواپیمایی به وعده خود عمل می‌کند؟- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، زمستان سال گذشته انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ جدید بلیت پروازهای داخلی را به‌روزرسانی و سقف آنها را اعلام کرد. بر اساس جدول منتشر شده قیمت بلیت مسیرهای پرتقاضا از جمله تهران-مشهد ۹۸۲ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شد.

قیمت بلیت پرواز تهران-کیش یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان، تهران-بندرعباس ۱ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۷۰۰ تومان، و تهران-قشم یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شد.

این در حالی است که به نظر می‌رسد در ضعف نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، برخی ایرلاین‌ها از جمله پارس ایر بلیت پراوزهای داخلی را بالاتر از حداکثر قیمت مصوب به فروش می‌رسانند. این شرکت در یک نمونه بلیت پرواز روز ۲۴ خرداد از تهران به مشهد با با قیمت یک میلیون و ۷۳۴ هزار تومان می‌فروشد.

چند روز قبل رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در سخنانی با تاکید بر این‌که با گرانفروشان بلیت هواپیما برخورد می‌کنیم، گفته بود:‌ کمبود ناوگان در بخش هوایی کشور وجود دارد و باید تلاش شود که به این بخش کمک شود اما با توجه به سامانه هایی که طراحی شده و تعیین حداکثر سقف قیمتی اگر شرکت های هواپیمایی در این زمینه تخلف کنند با توجه به گزارش های مسافران، سازمان هواپیمایی اقداماتی از جمله کاهش مجوزهای پروازی و تغییر مسئولان و رد صلاحیت مدیران و برخورد با آنها را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

وی یادآور شد: ارائه کترنیگ در سبد پروازهای دنیا یک موضوع جداگانه‌ای است اما در ایران با توجه به آنکه اعلام شده در پروازهای بیش از یک ساعت باید ارائه شود، شرکت های هواپیمایی موظف به رعایت آنها هستند و در صورتیکه تمهیداتی دیگر برای نرخ‌گذاری انجام شود اگر این موضوع تبدیل به گزینه انتخابی شود، حتما از قبل به مسافران اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، حال باید دید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به وعده‌های خود در برخورد با گرانفروشان بلیت هواپیما و تغییر مسئولان و رد صلاحیت مدیران عمل می‌کند یا خیر؟

انتهای پیام/


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!