اقتصاد ایران

دولت مصمم به ساماندهی بخشنامه‌های یک‌باره ادارات در حوزه تجارت است

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، سیداحسان خاندوزی اظهار کرد: ما در حوزه تجارت شاهد بوده‌ایم که هر روز فعالان اقتصادی با یک ابلاغیه غافلگیر می‌شدند و این مسئله در بعضی موارد به سلیقه دستگاه‌های اجرایی نیز مرتبط بود.

وی افزود: تمام تلاش دولت بر این بود که بتوانیم در این حوزه قاعده جایگزین سلیقه شده است و همه‌چیز در نظام ضابطه‌مند و اطلاعات پیشین یکسان اجرایی شود.

خاندوزی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور بر این امر اظهار کرد: مجلس هم قانون خوب در این خصوص تصویب کرد و ما نیز آئین‌نامه اجرایی این قانون را مصوب کرده‌ایم که از هفته آینده اجرایی می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: این امر در جلوگیری از بخشنامه‌های یک‌باره دستگاه‌های اجرایی و به هم زدن نظم کار تجار، اتفاق مبارک و مهمی است و می‌توان نظام مقررات‌زدایی اقتصادی کشور را به قبل و بعد این دوره تقسیم کرد.

خاندوزی گفت: دولت در این خصوص محکم ایستاده است و سعی می‌کند با اجرای این قانون، چشم‌انداز پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد را در عمل هم محقق کند.

وی افزود: البته دولت سیزدهم در سال جاری اقدامات ارزنده‌ای در این خصوص انجام داده و در ۱۰ ماهه امسال، میزان بخشنامه‌های حوزه تجاری کشور نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته نصف شده، این رقم نیز باز زیاد است.

وی اضافه کرد: ما باید کاری کنیم که در مقابل فشار و تحریم خارجی بستری فراهم شود تا فعال اقتصادی ما از داخل دلگرم باشد و واژه تحریم داخلی را دیگر به کار نبرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: اتفاق مهم دیگری که در راستای ارتقای شاخص‌های اقتصادی به‌ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری به همت دولت سیزدهم شکل گرفته، رونمایی از اطلس سرمایه‌گذاری با نگاه به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در هر نقطه از کشور است.

خاندوزی ادامه داد: بسیاری از سرمایه‌گذاران کشوربرای انتخاب بهینه محل سرمایه‌گذاری تقاضا داشتند، اما پاسخی در این خصوص وجود نداشت که با تهیه این اطلس، این مشکل می‌تواند برطرف شود.

وی گفت: امیدواریم با اجرای این اطلس، در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات لازم در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد تا زمینه ارتقای شاخص‌های این بخش در همه نقاط کشور فراهم شود.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!