مسکن و حمل و نقل

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن متری ۷ میلیون تومان – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا جعفری در حاشیه همایش توانمندسازی زنان ساکن شهرهای جدید با بیان اینکه در شهر جدید پرند ۴۹۶ واحد نهضت ملی مسکن در دست ساخت است گفت: رویکرد ما در نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های یک طبقه است به این صورت که اگر خودشان متمایل باشند در شهرهای جدید به متقاضیان زمین می‌دهیم و بر اساس سهمیه هر شهر از تسهیلات نهضت ملی مسکن وام دریافت کرده و ساخت و ساز می‌کنند.

وی افزود: در روش دیگر ما برای متقاضیان خانه‌های یک طبقه حیاط دار می‌سازیم که هزینه ساخت متری ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان برآورد شده است و هزینه مشاعات نیز کسر خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی برای شهرهای جدید که اراضی کم و متقاضی زیاد است خانه‌های ۴ تا ۷ طبقه می‌سازیم قرارداد ساخت این خانه‌ها متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود که با محاسبه نرخ تعدیل سال ۱۴۰۰ به متری ۷ میلیون تومان می‌رسد.

وی تصریح کرد: با انبوه سازان مدیریت هزینه خواهیم کرد تا قیمت تمام شده ساخت مسکن در دامنه متری ۷ میلیون تومان باقی بماند و ساخت واحدها در همین باره قیمتی به اتمام برسد برای این منظور سهم مشاعات را کاهش می‌دهیم.

جعفری ادامه داد: در خصوص آماده سازی محوطه‌ها هم به کاهش قیمت تمام شده کمک می‌کنیم.متراژ واحدهای آپارتمانی از ۷۵ تا ۱۱۰ متر است. برای دهک‌های یک تا ۴ تمهیداتی از سوی قرارگاه امام حسن مجتبی اندیشه شده بهزیستی کمیته امداد و بنیاد مستضعفان هم در این طرح کمک می‌کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شرکت‌های خارجی نیز برای حضور در نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرده‌اند ولی اولویت ما واگذاری پروژه‌ها به انبوه سازان داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: عمده مسکن مهر را امسال تکمیل کرده‌ایم ۳۰ هزار واحد باقی مانده که تا تابستان سال آینده تکمیل می‌شود. متروی شهر جدید پرند هم خرداد سال آینده تکمیل خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!