اقتصاد ایران

واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تسهیل شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رضا افلاطونی امروز _شنبه دوم تیر_ بر تسهیل واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تاکید داشت و اظهار کرد: در فرایند واگذاری باید استعلامات زائد حذف و ارائه خدمات به مردم تسریع شود.

وی افزود: دستورالعمل تخصصی واگذاری زمین برای طرح‌های کشاورزی و تولیدی به زودی تدوین و ابلاغ شود تا مشکلات بهره‌برداران در این حوزه حل شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور اضافه کرد: سازوکار نظارت‌ها در فرایند واگذاری باید ساماندهی و تقویت شود و طبق قانون دستگاه‌های صادرکننده موافقت اصولی و جواز تأسیس باید هر شش ماه یک‌بار گزارش‌های نظارتی خود را ارائه دهند.

افلاطونی بر پیگیری جدی برای افزایش بهره‌وری، تسریع در کارها و ارائه خدمت به ارباب رجوع از سوی دفاتر تخصصی تاکید کرد و گفت: تصمیم‌های اتخاذ شده در نشست‌های شورای معاونان و مدیران لازم‌الاجرا است و همه همکاران باید به این موضوع توجه داشته باشند.

به گفته وی، راه‌اندازی سامانه اصلاحات ارضی، هیئت‌های هفت‌نفره واگذاری زمین و شورای عالی نیز برای دستیابی هرچه زودتر به نتیجه، با جدیت پیگیری شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: پرونده‌های واگذاری در استان‌ها باید در سامانه بارگذاری شود و دفاتر تخصصی باید این امر را پیگیری کنند، همه معاونت‌ها و دفاتر باید هر ماه نشستی با واحدهای متناظر استانی برگزار و مسائل و مشکلات آنان را پیگیری کنند.

۱۵ استان بیش از ۹۰ درصد رفع مداخلات اراضی را انجام داده‌اند

علی نقی حیدریان معاون توسعه و ساماندهی اراضی با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۵ استان کشور بیش از ۹۰ درصد رفع مداخلات اراضی انجام شده است، اظهار کرد: طرح راه‌اندازی سامانه‌های اصلاحات ارضی، کشت موقت، دبیرخانه ستاد شورای عالی و تبادل استعلامات ثبتی در دستور کار است.

وی اضافه کرد: ارتقای سطح پایش و رصد هوشمند نظارت بر صدور مجوز و فرایند واگذاری زمین در حال پیگیری است؛ برای سال جاری برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه توسعه و ساماندهی پیش‌بینی شده و در مرحله اجرا است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!