بورس و بازارهای مالی

پیش بینی بالارفتن خفیف قیمت دلار در هفته جاری/ فعلا نشانه‌ای از ورود پول تازه به بازار نیست

به گزارش از طرفی به‌دلیل عدم وجود اخبار خاص در بازار، حمایتی از سوی اخبار برای هیچ یک از جبهه‌های معامله‌گران صورت نگرفت و در نتیجه این موضوع قیمت دلار ثابت ماند. بازار طلا هم نوسانات چندانی را تجربه نکرد و در کل می‌توان گفت هفته پیش برای معامله‌گران هفته راکدی بود.

دنیای اقتصاد نوشت: اما روز آخر معاملاتی برای بازارها با دست بالای معامله‌گران صعودی آغاز شد و قیمت دلار با رشد ۵۵۰ تومانی به ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. این میزان افزایش در روز آخر معاملاتی معمولا در شرایط خنثی طبیعی است و به نوعی پوشش ریسک برای احتمالات گوناگون در انتهای هفته به حساب می‌آید.اخباری که روز پنج‌شنبه موجب افزایش قیمت دلار شد مربوط به بالاگرفتن دوباره آتش درگیری‌ها در غرب آسیا بود. البته یک نکته اساسی که باید در این خصوص در نظر داشت این است که این اخبار بیش از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد، از اهمیت سیاسی برخوردار است و فقط به صورت کوتاه مدت می‌تواند بر روحیات حاکم بر بازار تاثیر داشته باشد.

در نتیجه این امر نباید بهای زیادی به آنها داد، چراکه کشورهای درگیر در این منطقه تاثیر چندانی بر عرضه و تقاضای ارز در کشور ندارند. بیشتر تبعات سیاسی آن در طولانی‌مدت باید مدنظر قرار گیرد و از تاثیر گرفتن از آنها در کوتاه‌مدت باید خودداری کرد.

با توجه به آنچه بیان شد، باید در نظر داشت که رشد قیمت دلار در این هفته به صورت جزئی و کوتاه مدت دور از انتظار نیست، اما انتظار نمی‌رود که این افزایش قیمت‌ برای مدت طولانی بر بازار تاثیر داشته باشد و بیشتر جنبه نوسان‌گیری برای معامله‌گران کوتاه مدت بازار دارد. فعلا آنچه در روند معاملات بازار مشخص است این است که بین خریداران و فروشندگان از لحاظ توان مالی یک توازن برقرار است که می‌تواند قیمت را در نواحی کنونی حفظ کند و فعلا نشانه‌ای از ورود پول تازه به بازار احساس نمی‌شود.

۲۳۳۰۲

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!