بورس و بازارهای مالی

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۷ اسفند ۱۴۰۲ / بازار صعودی می‌ماند؟

به گزارش خبرگزاری ، قیمت طلا و سکه در شروع معاملات هفته دوم اسفند در روند صعودی قرار گرفت و تمام قطعات سکه با رشد قیمت معامله شدند.

روز شنبه پنجم اسفند رشد تقاضا با افزایش قیمت دلار همراه شد و روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد را رقم زد. برخی فعالان بازار طلا می‌گویند که این روند صعودی را معامله‌گران بزرگی رقم زده‌اند که در معاملات پشت خطی فعال هستند. آنها معتقدند در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است، عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نوسانات قیمتی در بازار طبیعی است.

بازیگران بازار ارز برای روزهای آتی، سطوح فعلی قیمت را پیش‌بینی می‌کنند و نوسانات قیمت را با تلرانس ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی در نظر می‌گیرند.

تجارت نیوز نوشت: گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش، بازار طلای جهانی تعطیل است اما در آخرین معامله هفته، کاهش نزدیک به دو دلاری داشته و روی قیمت ۲۰۳۵ دلار معامله شده است.

بیشترین رشد قیمت، سهم سکه بهار شد

سکه امامی، روز شنبه پنجم اسفند با افزایش ۱۷۲ هزار تومانی با قیمت ۳۳ میلیون و ۴۶۰ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار با رشد ۲۱۰ هزار تومانی بیشترین افزایش قیمت را در قطعات سکه داشت. این قطعه روی قیمت ۳۱ میلیون و ۵۰۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع سکه هر یک با افزایش ۱۰۰ تومانی به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شدند. در نخستین روز هفته سکه گرمی با افزایش ۵۰ هزار تومانی یک پله صعود کرد و در کف کانال ۶ میلیون تومانی معامله شد.

حباب سکه در تمام قطعات افزایشی شد

قیمت طلا در شروع معاملات روز شنبه با روند افزایشی بازگشایی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار افزایش ۱۱۰ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۲ میلیون ۴۱۷ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی داشت و روی رقم دو میلیون و ۸۶۵ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۸۲۷ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه تناسب بالایی با روند قیمت داشت و در تمام قطعات افزایشی بود. حباب سکه‌ امامی ۳۶ هزار تومان، سکه بهار ۵۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۹ هزار تومان، ربع سکه ۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۳۵ هزار تومان افزایش داشت.

۲۲۳۲۲۳

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!