اقتصاد ایران

آغاز ساخت ۷۵۰ باب مسکن برای اساتید و کارکنان دانشگاه بین‌المللی قزوین

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی از قزوین، همزمان با شروع عملیات اجرایی تأمین ۵۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نخبگان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها دولتی و آزاد در کشور عملیات اجرایی تأمین زمین و ساخت ۷۵۰ باب مسکن اساتید و کارمندان دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) امروز -شنبه بیست‌وهشتم بهمن‌ماه- آغاز شد.

در این مراسم با حضور ججت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، علی‌اکبر صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین، سیدعلی قاسم‌زاده رئیس دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره)، سیدعلی هاشمی مدیرکل راه و شهرسازی استان و فرهاد سبحانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی استان قزوین عملیات اجرایی ساخت ۷۵۰ باب مسکن استادان و کارکنان این دانشگاه کلنگ‌زنی شد.

سیدعلی قاسم‌زاده، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) در این مراسم از آغاز ساخت ۷۵۰ واحد مسکونی ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه بین‌المللی در زمینی به مساحت ۲۸ هکتار در خارج از محدوده دانشگاه و شمال اتوبان خبر داد و اظهار کرد: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) جز دانشگاه‌های پیشرو تأمین زمین دولتی برای ساخت مسکن برای قشر فرهیخته جامعه است.

وی اضافه کرد: تقارن آغاز عملیات کلنگ‌زنی مسکن دانشگاهیان با اعیاد شعبانیه را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم موجب خیر و برکت بوده و مشکلات این جامعه دانشگاهی را حل کند.

نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در استان قزوین در ادامه سخنانش گفت: به این منظور ابتدا ۱۵ هکتار زمین برای مسکن دانشگاهیان در نظر گرفته شد که در نهایت با تلاش مجموعه مدیریت استان به ۲۸ هکتار افزایش یافت و مجوز شورای برنامه‌ریزی، راه و شهرسازی و ماده پنج تغییر کاربری زمین اخذ شده است.

قاسم‌زاده ادامه داد: امید است با همتی که در دانشگاه و مجموعه مدیریت استان وجود دارد، این پروژه سریع‌تر انجام شده و شاهد بهبود شرایط برای جامعه دانشگاهی و رفع مشکلات آنان باشیم. با اجرای این پروژه کارکنان و هیئت علمی، دانشجویان متأهل و افراد واجد شرایط می‌توانند از این فرصت به نحو احسن بهره‌برداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این پروژه عملیات تأمین زمین و احداث مسکن دانشگاهیان به مساحت ۲۸ هکتار، ۷.۵ هکتار مساحت مسکونی و ۲.۵ هکتار مساحت خدمات برای ساختن ۷۵۰ باب واحد مسکونی تأمین‌شده و اجرایی خواهد شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!