پترو پالایش

آغاز طرح ضربتی مقابله با سرقت گاز از ابتدای دی

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، سیداحمد طباطبایی، در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت دیسپچینگ این شرکت، اظهار کرد: با توجه به پیشی گرفتن مصرف گاز بر تولید در زمستان و حفظ پایداری شبکه در بخش خانگی و تجاری، مدیریت مصرف برای مشترکین پرمصرف گاز اعمال شده است.

وی ادامه داد: از این رو، راهکارهایی که آسیب کمتری به صنایع و بخش نیروگاهی وارد می‌کند، در کارگروه مربوطه در حراست مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً استفاده غیرمجاز گاز به عنوان یکی از عوامل مؤثر در ناترازی این حامل مهم انرژی مورد توجه ویژه واقع شد.

مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: در این راستا طرح ضربتی مقابله با مصارف غیرمجاز گاز به تمامی حراست‌های شرکت‌های گاز استانی ابلاغ و از ابتدای دی ماه، برخورد قاطع با سارقین مورد نظر در دستور کار حراست و سایر بخش‌های مربوطه، قرار گرفته است.

وی با اشاره به قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق و گاز مصوب ۱۳۹۶ بیان کرد: قانون‌گذار، مجازات‌های متعددی را برای متخلفین در نظر گرفته است؛ از این رو، به هموطنانی که با عدم اطلاع کافی از قوانین، مبادرت به استفاده غیرقانونی از گاز و یا اقدام به انشعاب‌گیری غیرمجاز گاز کرده‌اند، توصیه می‌کنیم سریعاً نسبت به انجام اصلاحات لازم، اقدام و با مراجعه به اداره گاز منطقه خود، نسبت به تشکیل پرونده دریافت انشعاب و ایجاد اشتراک گاز به صورت دائم یا موقت اقدام کنند.

طباطبایی ضمن تشکر از دستگاه قضائی و فرماندهی کل انتظامی در راستای همکاری با حراست شرکت ملی گاز ایران در طرح مذکور، خاطرنشان ساخت: این طرح تا قطع کامل انشعابات غیرمجاز گاز و اعلام پایان این پدیده، در سراسر کشور با قوت ادامه خواهد داشت.

منبع خبر : سرمایه ایرانی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا