غذا، دارو و کشاورزی

اجرای عملیات خط انتقال آب به منطقه زرکان میمه

به گزارش سرمایه ایرانی، حسین اکبریان از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب به شهر لایبید و روستاهای موته، لوشاب و حسن رباط در منطقه زرکان میمه خبر داد و اظهار کرد: عملیات انتقال آب به منطقه زرکان با هدف ارتقای کمی و کیفی آب شرب برای جمعیت بیش از ۱۰ هزار نفری منطقه در دستور کار قرار گرفت این در حالیست که چندین سال است که مردم روستاهای این منطقه در زمان پیک مصرف با کمبود آب شرب مواجه می‌شوند.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه هم اکنون آب شرب منطقه زرکان از طریق منابع محلی تأمین می‌شود اظهار داشت: با اجرای این خط انتقال به طول ۲۹.۵ کیلومتر، بخشی از کمبود آب منطقه حل شده و با کمک منابع محلی نیاز آبی این منطقه که بالغ بر ۴۰ لیتر بر ثانیه است به صورت پایدار تأمین می‌شود.

وی با اشاره به واگذاری هزار و ۸۵۴ انشعاب آب در منطقه زرکان خاطر نشان کرد: هم اکنون آب شرب این منطقه از طریق ۵ حلقه چاه تأمین می‌شود که متأسفانه وقوع خشکسالی‌های پی در پی تأثیر بسیاری بر آبدهی این چاه‌ها داشته است بطوری که در حال حاضر آبدهی این ۵ حلقه چاه در مجموع ۲۰ لیتر در ثانیه است.

اکبریان اشاره کرد: بررسی‌ها حاکی از آن است در صورت تأمین به موقع منابع مالی این پروژه تا پایان سال جاری در مدار بهره برداری قرار گیرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!