مسکن و حمل و نقل

ادامه فروش بلیت چارتر تهران به نجف علیرغم ممنوعیت ها – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مقرر شده است عرضه پروازهای چارتری در کشور تا پایان شهریورماه متوقف شود، در حالی که ضرورت دارد، ابتدا قوانین محکم با ضمانت اجرایی برای عدم فروش بلیت‌های چارتر طرح و اجرا شود تا در صورت مشاهده عدم اجرای این قانون برخورد جدی با بساط جیب بری سوداگران شود.

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار مهر، اعلام کرد فروش بلیت‌های چارتری تا پایان شهریور برای آرامش بازار ممنوع شد و قوانین لازم برای ممنوعیت کامل این در دستور کار است.

پس‌از اعلام خبر رئیس سازمان هواپیمایی در خصوص ممنوعیت فروش بلیت‌های چارتری؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی نیز در حیاط دولت این موضوع را تأیید و در ۴ مرداد دستور داد که مجوز پروازهای چارتری در هر صورت تا اطلاع ثانوی لغو شود، البته به جز پرواز به میادین نفتی که جزئیات آن با سازمان‌های متقاضی مشخص می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: عدول از نرخ مصوب بلیت هواپیما تخلف است و سازمان تعزیرات حکومتی به گران‌فروشی ورود خواهد کرد و در تعداد بلیت و پروازها نه‌تنها کاهش نداشتیم بلکه با رشد ۵ درصدی هم مواجه بودیم.

وزیر جوان کابینه دولت سیزدهم گفت: یکی از مشکلاتی که در بخش فروش بلیت هواپیما ایجاد شده صدور مجوزهای بلاوجه چارتری است که برای این موارد دستور دادم سازمان هواپیمایی بساط سوداگری را از بازار فروش بلیت هواپیما جمع کند تا بازار آرامش بگیرد.

بر همین اساس جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور هم اعلام کرده بود که از ۱۰ مرداد ماه فروش بلیت هواپیما به صورت چارتری کاملاً ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.

اما برخلاف وعده‌های مسئولین مربوطه که فروش بلیت چارتری را ممنوع اعلام کردند امروز شاهد فروش بلیت‌های چارتری به مقصد نجف در برخی سایت‌‎ها هستیم.

فروش بلیت چارتر عرضه هتل، سرویس رفت و آمد و پکیج گردشگری است، در حالی که در کشور ما فقط بلیت به عنوان چارتر عرضه و در واقعیت گران‌فروشی و تخلف محسوب خواهد شد.

در واقع بهتر بود تا سازمان هواپیمایی کشوری به جای محدودیت زمانی برای فروش بلیت‌های چارتری برنامه بزرگ‌تری برای این موضوع انجام می‌دادند تا بساط سوداگران درفروش بلیت‌های چارتری جمع شود و پر و بال باند مافیایی این حوزه برای همیشه جمع بریده می‌شد.

فروش بلیت چارتری در تمام دنیا بر اساس منفعت مسافر برنامه ریزی می‌‎شود اما فروش بلیت چارتری در کشورمان بدون برنامه ریزی و شیوه خاصی صورت می‌گیرد.

براساس این گزارش رضا صدیق‌نیا رئیس گروه دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی در گفت و گو با خبرنگار مهر با تاکید بر فروش بلیت‌های چارتری ممنوع و هیچ سایت چارتری از سازمان هواپیمای مجوز ندارد؛ گفت: متأسفانه سازمان هواپیمایی با برخی از سایت‌های غیررسمی مواجه است که مجوز رسمی برای فروش بلیت چارتری از سوی سازمان هواپیمایی کشور ندارند.

ادامه فروش بلیت چارتر تهران به نجف علیرغم ممنوعیت ها

رئیس گروه دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی در ادامه تصریح کرد: چندین مورد از سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت‌های چارتری را برای پیگیری رسمی به قوه قضائی ارجاء شده تا دسترسی فروش این سایت‌ها مسدود شود.

صدیق‌نیا با تاکید بر فروش غیرمجاز بلیت نجف در پیش‌از اربعین، گفت: اگر بلیت چارتری به مقصد نجف پیش‌از آن بازه زمانی که رئیس سازمان هواپیمایی فروش بلیت چارتری را اعلام کرد باشد اما پرواز در ایام اربعین و درآن بازه زمانی باشد نیز ممنوع است و پروازی با بلیت چارتری انجام نخواهد شد.

ادامه فروش بلیت چارتر تهران به نجف علیرغم ممنوعیت ها

اما براساس شواهد رسمی و موجود در سایت‌های فروش بلیت، فروش بلیت‌های چارتری برخلاف بخشنامه‌ای که از سوی سازمان هواپیمایی برای اعلام ممنوعیت فروش چارتر همچنان برخی سایت‌های این تخلف را انجام می‌دهند به نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی کشور نیازمند صدور قوانین جدی تر در این خصوص است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!