اقتصاد ایران

استجازه رهبر انقلاب برای اجرای ۲ پروژه ریلی کرمانشاه-خسروی و مبارکه-شهرکرد

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش از تصویب دو پروژه ریلی مهم کشور به عنوان پروژه‌های مشمول استجازه رهبر معظم انقلاب در جلسه امروز هیئت دولت خبر داد.

وی اظهار کرد: با پیگیری‌های چند ماهه مستمر وزارت راه و شهرسازی، دو پروژه ریلی مهم کشور به پروژه‌های مشمول استجازه رهبر انقلاب افزوده شد و جهش قابل توجهی در روند اجرای آن‌ها ایجاد خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی توضیح‌داد: یکی از این پروژه‌ها، پروژه ریلی راهبردی کرمانشاه-خسروی است که شبکه ریلی کشور ایران را به عراق متصل می‌کند و مسیر ترانزیتی کشور را در قالب کمربند ایران_ راه تکمیل می‌کند.

به گفته بذرپاش، این پروژه ریلی که ۲۶۳ کیلومتر طول دارد در حال حاضر حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تزریق ۳۰ همت منابع نقدی از محل استجازه رهبر معظم انقلاب، در اسرع وقت و در یک بازه زمانی سه ساله تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه‌داد: پروژه مهم دیگر راه آهن اصفهان (مبارکه) به شهرکرد است که از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد برخوردار بوده و با هزینه حدود چهار همت منابع نقدی از محل فوق‌الذکر حداکثر تا یک سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: با انجام این کار هم یک مرکز استان مهم کشور (شهرکرد) به شبکه ریلی متصل می‌شود و هم کارخانه‌های فولادی و سایر چشمه‌های بار که در آن مسیر وجود دارد، می‌توانند از این خط ریلی استفاده کنند که البته کارخانه‌های فولاد فوق به‌ویژه فولاد مبارکه نیز در تأمین بخشی از منابع مشارکت خواهند کرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!