بورس و بازارهای مالی

افزایش سرمایه ذوب آهن اصفهان در مجمع فوق العاده این شرکت تصویب شد

– اخبار بازار –

مجمع عمومی فوق العاده ذوب آهن اصفهان جمعه ۲۵ اسفند ماه با حضور نمایندگان سهامداران عمده، نماینده سازمان بورس، نماینده سازمان خصوصی سازی، هیات مدیره ذوب آهن اصفهان و جمعی از سهامداران حقیقی به منظور افزایش سرمایه از طریق مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها ( طبقه زمین )  برگزار شد که این موضوع به تصویب رسید .

در این مجمع که به ریاست احمد زمانی رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان برگزار شد ، مهدی کوهی مدیرعامل این مجتمع عظیم صنعتی گفت : براساس گزارش بازرس قانونی و مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر موافقت با افزایش سرمایه حدود ۵۹.۶ همت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت مشهود طبقه (زمین) ، این مجمع برگزار می شود .

وی افزود : خوشبختانه این افزایش سرمایه که معادل ۸۴۲٫۵ درصد سرمایه فعلی است با استناد به ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب سال ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی در مجمع به تصویب رسید .

کوهی اظهار داشت : یکی از مهمترین اقدامات انجام شده از سوی هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان در طول سال ۱۴۰۲ اصلاح ساختار مالی و تجدید ارزیابی دارایی‌ها بود که بر اساس قانون هر ۵ سال یکبار میتواند صورت بگیرد. 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : این افزایش سرمایه موجب بهبود ساختار مالی و خروج ذوب آهن اصفهان از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت می شود . بدین ترتیب ذوب آهن اصفهان می تواند از خدمات بانکی و گردش مالی مناسب برخوردار شود . ضمن اینکه وضعیت اعتباری شرکت بهبود می یابد و از مزیت های قانونی آن بهره مند می گردد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات سهامداران محترم در ماه قرآن و ضیافت الهی در آستانه سال نو ، بهار طبیعت را نیز به سهامداران و خانواده بزرگ ذوب آهن تبریک گفت و از خداوند متعال سعادت، سلامت و بهروزی را برای آنان مسئلت نمود .

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!