اقتصاد ایران

افزایش عرضه مجدد در بورس؛ شاخص ۱۸ هزار واحد ریخت – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، امروز شاخص کل بورس با ریزش بیش از ۱۸ هزار واحدی مواجه شده بود، ارزش معاملات خرد عدد ۴,۲۷۱ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، کاهش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، ۱۷ درصد کاهش داشته است. ارزش معاملات به شدت کم است و با این نوع ارزش معاملات بازار وضعیت نوسانی را ادامه خواهد داد.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۸۷۴ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود ۱۹۳ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای سومین روز متوالی به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه، در حال افزایش است. ارزش صف‌های خرید ۱۱۹ میلیارد تومان است که کاهش ۷۲ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۱۲۸ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۵۴۴ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۵۷۳ میلیارد تومان به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۳۴۷ میلیارد تومان و فلزات اساسی با ارزش معاملات ۳۱۸ میلیارد تومان قرار دارند.

گروه رایانه با ارزش معاملات ۲۱۷ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه سایر واسطه‌گری‌ها با ارزش معاملات ۱۰۳ میلیارد تومان و گروه محصولات فلزی با ارزش معاملات ۶۴ میلیارد تومان قرار دارند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!