اقتصاد ایران

بالغ بر ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اشتغال خالص در کشور ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، سید صولت مرتضوی امروز _چهارشنبه بیست‌وسوم خرداد_ در حاشیه نشست هیئت دولت اظهار کرد: در وزارت کار دولت سیزدهم اقدامات خوبی صورت گرفت و تاکنون بالغ بر ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اشتغال خالص در کشور ایجاد شده است.

وی افزود: نرخ بیکاری در ۲۵ استان تک‌رقمی شد و تعداد قابل توجهی از استان‌ها نرخ بیکاری‌شان در کانال ۶ درصد بود، همچنین میانگین نرخ بیکاری کشور ۸.۱ درصد شد و ۱.۱ درصد کاهش داشت و در چند دهه اخیر این رکورد ثبت شد، همچنین نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان و بانوان کاهش داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: طرح کالابرگ الکترونیکی یکی از اقدامات بسیار مطلوب وزارت کار بود و توانستیم بالغ بر ۸۵ درصد از جمعیت ۲۰ میلیونی خانوارهای کشور را پوشش دهیم.

مرتضوی عنوان کرد: در حوزه رسیدگی اجتماعی، مستمری مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) از حیث ریالی در طول این دولت، تقریباً معادل ۱۸۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه تخت‌های بیمارستانی، پرداخت حقوق بازنشستگان و بخش قابل توجهی از معوقات بازنشستگان اقدامات مطلوبی صورت گرفت و همه تلاش ما این است که متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در سازمان بازنشستگی کشوری و در سازمان تأمین اجتماعی اجرایی و عملیاتی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بالغ بر ۵ میلیون نفر دوره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اجرا شد و به لحاظ کمی هم مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای بخش خصوصی را به‌خصوص در جوار کارگاه‌ها توسعه دادیم.

مرتضوی گفت: با همکاری قوه قضائیه بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از اموال صندوق‌های بازنشستگی که به انواع مختلف توسط برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به تصرفشان درآمده بود، برگردانده شد.

وی ادامه داد: تعداد قابل توجهی از املاک که برخی اشخاص تصرف کرده بودند، با احکام قضائی بازگشت. تاکنون توانسته‌ایم بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان حکم به نفع صندوق‌های بازنشستگی بگیریم.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!