مسکن و حمل و نقل

تامین زمین ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب صنعت‌شهر تا پایان سال – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ارسلان مالکی» تفاهم با صنایع بزرگ و شرکت‌های صنعتی برای تأمین زمین و ساخت مسکن کارکنان آن‌ها را یکی از روش‌های سودمند در تأمین اراضی نهضت ملی مسکن دانست و اظهار داشت: تا کنون زمین با ظرفیت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب صنعت شهرها تأمین شده است و ۵۰ هزار واحد دیگر نیز در شرف امضای تفاهم‌نامه قرار دارد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به مزایای این طرح، گفت: در طرح صنعت‌شهرها، مدیریت ساخت بر عهده صنایع قرار می‌گیرد و به این ترتیب صنایع به دولت در ساخت و تأمین مسکن کمک می‌کنند.

مالکی، مزیت دیگر را استفاده از تسهیلات صنایع برای مسکن کارکنان در طرح نهضت ملی مسکن برشمرد و گفت: شرکت‌ها و صنایع در تهیه طرح مشارکت می‌کنند و با توجه به ذائقه کارکنان و توان تخصصی خود از مرحله تهیه تا ساخت را بر عهده می‌گیرند.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه تأمین ۵۰ هزار واحد دیگر با صنایع به‌زودی امضا می‌شود، افزود: به‌تازگی در یزد ساخت واحدهای ویلایی برای کارگران صنایع آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: با توجه به اینکه سهم تأمین زمین برای کل پروژه مسکن مهر در سازمان ملی زمین و مسکن ۵۰۰ هزار واحد بود، تأمین زمین برای ۱۰۰ هزار واحد فقط در یک بخش یا صنف تاکنون عدد خوبی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره استفاده از اراضی بانک‌های دولتی برای تأمین زمین در نهضت ملی مسکن، گفت: اموال بانک‌ها شامل دو بخش می‌شود که دسته نخست، سرمایه خودِ بانک بوده و متعلق به دولت است که اگر در این حوزه زمینی و ملکی شناسایی شود، برای طرح نهضت ملی مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مالکی افزود: دسته دوم، اراضی خریداری شده از منابع و سپرده‌های مردم است که مشمول قانون اراضی مازاد سایر دستگاه‌های دولتی نمی‌شود. بنابراین اینکه اموال و اراضی از چه محلی خریداری شده مهم است.

وی گفت: هنوز اقدامی درباره شناسایی اراضی متعلق به دولت در بانک‌ها انجام نشده است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!