اقتصاد کلان

تاکید دولت بر طرح فجرانه خرید ۱۱ کالای تعیین‌شده است

مهدی کریمی در گفتگویی اظهار کرد: در طرح فجرانه دولت، سبد کالایی مورد هدف قرارگ رفته است که شامل ۱۱ قلم کالای گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات برای تأمین امنیت غذایی دهک‌های یک تا هفت و کمک به رونق بازار بوده است.

وی افزود: این کالاها با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز ۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت تأمین می‌شود که مبلغ حمایتی دولت به‌صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: این سبد کالایی دارای قیمت مشخصی است قیمت روز سبد شامل ١١ قلم، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن با سال ۱۴۰۲ از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌شود؛ به عبارتی تفاوت دو سبد غذایی سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ حدود ۲۲۰ هزار تومان است که این مابه‌التفاوت را دولت می‌پردازد.

کریمی تصریح کرد: دولت با قرار دادن اقلام غذایی مورد نیاز برای مشمولان، سعی بر بهبود امنیت غذایی مردم داشته است و تاکید بر این موضوع داشته است که مردم از همین موارد تعیین‌شده خرید داشته باشند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا