اقتصاد ایران

توجه ویژه دولت به بخش بهداشت و درمان در سال آینده

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، داوود منظور با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به بخش بهداشت و سلامت، در خصوص پیش‌بینی منابع برای این بخش در سال آینده اظهار کرد: بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ در سازمان برنامه و بودجه در حال نهایی شدن است و منتظر هستیم تا مجلس بخش نخست بودجه را به ما ابلاغ کند.

وی افزود: در بخش دوم لایحه بودجه برای همه بخش‌های دولت از جمله بهداشت و درمان پیش‌بینی خوبی شده است که باید با خودِ وزارتخانه‌ها در مورد آن گفت‌وگو داشته باشیم و آماده خواهد شد تا بتوانیم در نخستین فرصت در هیئت دولت به تصویب برسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دو بخش منابع در حوزه سلامت داریم، گفت: یکی منابعی است که خود بخش سلامت به عنوان درآمد اختصاصی تولید می‌کند که این‌ها همان دریافتی‌ها از محل تعرفه‌ها است و در این قسمت رشد خوبی را پیش‌بینی می‌کنیم.

منظور ادامه داد: بخش سلامت و درمان جزو اولویت‌های کشور است، بر این اساس در بودجه عمومی، رشد منابع بخش درمان از سایر بخش‌ها در سال آینده بیشتر خواهد بود.

وی درباره اینکه سال جاری چقدر به بخش سلامت و درمان تخصیص یافته است؟ بیان کرد: سال جاری حدود ۳۲۰ هزار میلیارد تومان منابع به بخش بهداشت و درمان تا پایان سال تخصیص داده شده که نسبت به سال گذشته (۲۳۷ هزار میلیارد تومان) حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است.

معاون رئیس‌جمهور گفت: بخشی از این افزایش از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی تأمین شده و بخشی هم از طریق یک درصد مالیات ارزش افزوده سلامت و منابع بودجه عمومی بوده است؛ بر این اساس تخصیص اعتبار در سال جاری رشد خوبی داشته، اما نیازها در بخش بهداشت و درمان بسی فراتر از منابعی است که تاکنون تحقق پیدا کرده است و امیدواریم بتوانیم سال آینده این منابع را تقویت کنیم.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!