دسته بندی نشده

جلوگیری دادگستری از تعطیلی ۱۲ واحد تولیدی استان البرز ‌

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج،‌‌ حسین فاضلی هریکندی در تشریح اقدامات دادگستری کل استان البرز در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ و حمایت قضایی از واحد‌های تولیدی در این استان، اظهار کرد: یکی از محور‌هایی که همواره در نشست‌های داخلی و عمومی رئیس قوه قضاییه مورد تاکید قرار گرفته است حمایت از واحد‌های تولیدی و ممانعت از تعطیلی آن‌ها و حفظ اشتغال نیرو‌های شاغل حتی در شرایطی است که پرونده واحد تولیدی در حال رسیدگی در مراجع قضایی است.

وی افزود: دادگستری کل استان البرز چندین گام مهم در این مسیر برداشته است که تشکیل بانک اطلاعاتی کلیه بنگاه‌های اقتصادی استان و همچنین شرکت‌های دانش بنیان به صورت تفکیک شده یکی از گام‌های اولیه مهم در این مسیر بوده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به فعالسازی ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان البرز، تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲ جلسه کمیته‌های استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با مدیریت وی تشکیل شده که منجر به ۵۹ مصوبه و چهار بازدید از واحد‌های تولیدی شده است.

فاضلی هریکندی با اشاره به ارجاع ۴۲۱ درخواست به دبیرخانه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان البرز، بیان کرد: مجموع این درخواست‌ها منجر به ۱۱۰ بازدید از سوی مدیران دادگستری استان از این واحد‌ها شده است.

وی افزود: بررسی آماری مشکلات واحد‌های تولیدی استان نشان می‌دهد که ۳۵ درصد به جهت طرح پرونده از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در مراجع قضایی، ۲۰ درصد مرتبط با بانک ها، ۱۳ درصد جهاد کشاورزی، ۵ درصد شهرک‌های صنعتی، ۴ درصد شهرداری ها، یک درصد ورشکستگی و ۲۱ درصد مرتبط با سایر سازمان‌ها بوده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه هم اکنون در ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان البرز پرونده ۱۰۳  واحد تولیدی در دست بررسی و اقدام است تاکید کرد: در سال گذشته، حمایت‌های قضایی انجام شده منجر به ممانعت از تعطیلی ۱۲ واحد تولیدی و حفظ اشتغال بیش از ۲۵۰۰ نفر و ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۴۰۰ نفر شده است.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!