اقتصاد ایران

حجم ترانزیت جاده‌ای با رشد ۱۰ میلیون تنی در دولت سیزدهم همراه بود

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عملکرد بخش حمل‌ونقل جاده‌ای در دولت سیزدهم حکایت از آن دارد که ترانزیت جاده‌ای از ۴.۸ میلیون تن در ابتدای دولت سیزدهم، به ۱۴.۷ میلیون تن در سال ۱۴۰۲ رسید.

بر این اساس ترانزیت جاده‌ای در دولت سیزدهم نسبت به دوره متناظر در دولت قبل رشدی ۸۹ درصدی را تجربه کرده است.

۳۵۸۶ کیلومتر به طول بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی اضافه شد

نگاه به دیگر بخش‌های حوزه جاده‌ای نشان از افزایش ۳۵۸۶ کیلومتری طول بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی در دولت سیزدهم دارد که برابر با رشد ۱۰ درصدی طول بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی در این دولت است.

رشد ۳۵.۵ درصدی میزان احداث آزادراه در دوره ۳ ساله دولت سیزدهم نسبت به دوره متناظر دولت قبل

افزایش ۳۵.۵ درصدی میزان احداث آزادراه در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم نسبت به دوره متناظر دولت قبل و افزایش ۱۲ درصدی طول آزادراه‌های کشور (معادل ۳۲۷ کیلومتر) از دیگر دستاوردهای دولت مردمی در حوزه توسعه بخش جاده‌ای است.

همچنین از دیگر اقدامات شاخص می‌توان به احداث و بهره‌برداری از باند رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال به طول ۲۲ کیلومتر به ارزش روز ۸.۲ همت، احداث و بهره‌برداری از آزادراه شیراز-اصفهان تا محدوده ایزدخواست به طول ۲۱۲ کیلومتر به ارزش روز ۲۵ همت و احداث و بهره‌برداری از آزادراه رودبار-منجیل به طول ۸.۲ کیلومتر با اعتبار ۲.۴ همت اشاره کرد.

احداث، تکمیل و بهره‌برداری بالغ بر ۳۵۸۶ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در این مدت از دیگر اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم بود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی همچون افتتاح محور پاتاو-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر، بهره‌برداری از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور به طول ۷۶ کیلومتر، بهره‌برداری از کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول ۶۰ کیلومتر، بهره‌برداری از قطعه چهارم باند دوم محور بابامیدان- گچساران و عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح وحدتیه به طول ۶۰ کیلومتر، بهره برداری از محور بیجار- زنجان به طول ۲۷ کیلومتر، بهره برداری از محور بهسازی راه اصلی چابهار-زاهدان به طول ۲۵ کیلومتر، بهره‌برداری از محور جهرم- لار-بندرعباس به طول ۲۰ کیلومتر، بهره‌برداری از محور سربیشه-درح-ماهیرود-میل ۷۸ به طول ۲۰ کیلومتر، بهره‌برداری از باند دوم شازند-ازنا به طول ۱۷ کیلومتر و مسیر بزرگراهی قم-کهک به طول ۱۷ کیلومتر اشاره کرد.

احداث و آسفالت راه‌های روستایی به طول ۷۳۰۰ کیلومتر

احداث و آسفالت راه‌های روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار به طول ۷۳۰۰ کیلومتر نیز برگ زرین دیگری از عملکرد دولت سیزدهم است.

همچنین رفع نقاط پرحادثه در جاده‌های کشور به تعداد ۱۹۱۱ نقطه مقطع در دولت سیزدهم صورت گرفته است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!