اقتصاد جهانی

زلزله در بازار طلا/ قیمت طلا باز هم ریخت

قیمت طلا در بازار جهانی به زیر کانال یک هزار و ۹۹۰ دلار فرو رفت.

بنا به این گزارش، بررسی‌ها نشان می‌دهد که اونس طلا با کاهش ۵دلاری، یک هزار و ۹۸۷ دلار قیمت پیدا کرد. این کاهش قیمت‌ها در شرایطی است که اونس طلا در طول یک هفته گذشته، کاهش ۴۵ دلاری و در طول یک ماه گذشته کاهش ۶۲ دلاری طلا را تجربه کرده است.

طبق گزارش رویترز، قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه ژانویه بیش از حد انتظار افزایش یافت. شاخص دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته بود، در حالی که بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله نزدیک به بالاترین حد در دو ماه و نیم گذشته بود. شاخص‌های بازار سهام جهانی روز سه‌شنبه با کاهش بیش از یک درصدی هر سه شاخص اصلی سهام آمریکا مواجه شدند.

بازارهای پول امسال حدود سه چهارم کاهش نرخ را در نظر گرفته‌اند که نسبت به چهار کاهش قبل از داده‌های تورم کاهش یافته است. انتظار می‌رود اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن با احتمال ۷۵ درصد انجام شود.

بنا به این گزارش، سرمایه‌گذاران اکنون روی داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده که قرار است در روز پنج‌شنبه منتشر ‌شود و اعداد شاخص قیمت تولیدکننده در روز جمعه تمرکز کرده‌اند. قرار است حداقل ۵ مقام فدرال رزرو در این هفته سخنرانی کنند.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!