اقتصاد ایران

ساخت خوابگاه متاهلی اولویت دولت سیزدهم است/ قیمت رایگان زمین برای اساتید

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، مهرداد بذرپاش در جلسه شورای عالی مسکن با اشاره به آغاز ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان، اظهار کرد: بخش عمده اراضی تأمین شده در این طرح، اراضی مازاد خود دانشگاه هاست و این کار با توافق وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است. در اجرای این طرح، نظر رؤسای دانشگاه‌ها نیز اخذ شده است.

وی با بیان این‌که ساخت خوابگاه برای دانشجویان متأهل، تکلیف قانونی وزارت راه و شهرسازی در همکاری با سایر سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها است، افزود: در گذشته تعداد ساخت خوابگاه‌های متاهلی کم بود که تلاش کردیم در دولت سیزدهم این موضوع را در برنامه قرار دهیم و امروز این کار به ثمر نشسته است.

بذرپاش تاکید کرد: اراضی در این طرح به اساتید به صورت اجاره ۹۹ ساله واگذار می‌شود و عملاً قیمت زمین در این طرح برای استادان دانشگاه‌ها به صفر رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با تسهیلات بانک‌ها و کمکی که دانشگاه‌ها به استادان می‌کنند و آورده خود متقاضیان، هزینه ساخت تأمین می‌شود. در اجرای این طرح، باید کمیسیون ماده ۵ استان‌ها برگزار شده و مجوزهای تغییر کاربری این اراضی صادر شود. بخشی از این واحدها وارد فرآیند ساخت شده‌اند.

بذرپاش گفت: از ۶۰ هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی دانشگاهیان ۳۰ هزار و ۵۶۶ واحد متعلق به اساتید و کارکنان دانشگاه‌های سراسری و مابقی واحد متعلق به خوابگاه‌های متاهلی است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!