اقتصاد ایران

سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه کشور

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی از یزد، محمدصالح جوکار شامگاه امروز _سه‌شنبه هفدهم بهمن_ در نشست شورای اداری و کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد که با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد ضمن تقدیر از مدیران استان یزد در راستای توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات در یزد اظهار کرد: اقتصاد در یزد بر پایه بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده است و کمتر شاهد مشارکت بخش دولتی هستیم.

وی گفت: در بخش سخت افزاری و نرم افزاری شرکت‌های دانش بنیان خوبی در استان داریم که دولت می‌تواند با تکیه بر بخش خصوصی مأموریت‌های خود را در استان یزد دنبال کند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از اجرای موفق شبکه فیبر نوری یزد تشکر کرد و گفت: خوشبختانه اهتمام جدی دولت بر تحقق اهداف در برنامه هفتم توسعه و اجرای شبکه فیبر نوری بوده است و به خوبی اقدام شد.

جوکار تصریح کرد: کم کاری‌ها و کمبودهایی وجود داشته که طی این دو سال با همت دولت سیزدهم فعالیت‌های زیرساختی ارتباطات انجام شد در بخش روستایی در طی سال‌های اخیر برای روستاهای بالای بیست خانوار استان یزد مشکل اینترنت حل شد.

وی افزود: البته برخی روستاها ضعف اینترنتی دارند و روستاهای خضرآباد، رستاق و شهرستان زارچ نیاز به تکمیل پوشش وجود دارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور گفت: شرکت‌های خوبی در استان یزد در بخش تولید فیبر نوری فعال هستند که قول تأمین تسهیلات به آن‌ها داده شده است، با توجه به اینکه بازگشت سرمایه برای تولید فیبر نوری زیاد است اما باید در این زمینه خودکفا شویم.

جوکار به سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های ارتباطی نقش قابل توجهی در اقتصاد کلان دارد و دولت نیز می‌خواهد در اقتصاد دیجیتال رشد خاصی ایجاد شود بنابراین نگاه به توسعه زیرساخت‌های فناوری نقش مهمی در تحقق این امر دارد.

وی تصریح کرد: استان یزد امروز در بخش خصوصی و دولتی فعال و سرآمد در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و به پوشش و اتصال به نسل ۵G رسیده است، اما از مجموع سایت‌های کشور، سه سایت دیگر در استان یزد کم است که نیاز به افزایش دارد.

به گزارش سرمایه ایرانی، نشست شورای اداری و کارگروه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال استان یزد؛ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار یزد و به منظور بررسی مسائل و مطالبات فعالین این حوزه برگزار شد و در این نشست پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد به صورت ویدئو کنفرانسی در نقاط مختلف روستایی و شهری افتتاح شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!