اقتصاد ایران

شمارش معکوس برای آغاز حج تمتع / نخستین کاروان عمره‌گزاران امروز بازمی‌گردد

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، شمس‌الدین فرزادی‌پور اظهار کرد: عملیات اعزام زائران عمره که از روز سوم اردیبهشت آغاز شده بود با انجام ۲۲ پرواز به پایان رسید و از امروز، سیزدهم اردیبهشت پروازهای بازگشت زائران عمره به کشور آغاز خواهد شد.

وی افزود: عملیات اعزام زائران عمره پس از ۹ سال انتظار بالاخره سال ۱۴۰۳ با توافق‌های صورت گرفته بین جمهوری اسلامی ایران و دولت عربستان سعودی احیا شد و مشتاقان زیارت بیت‌الله الحرام توانستند در قالب حج مفرده به این سفر معنوی مشرف شوند.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انجام مناسب این عملیات برنامه‌ریزی کردند؛ از آنجا که با پایان عملیات حج مفرده، عملیات اعزام زائران حج تمتع نیز در پیش است، ما باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کردیم که در زمان مربوط بتوانیم به بهترین شکل پاسخگوی زائران بیت‌الله الحرام باشیم.

فرزادی‌پور تصریح کرد: عملیات اعزام زائران عمره ۱۴۰۳ بامداد سوم اردیبهشت از فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز شد و طبق هماهنگی با دیگر دستگاه‌های متولی مقرر شد با ۴۴ پرواز رفت و برگشت ۵۶۱۰ زائر اعزام شوند.

وی تاکید کرد: عملیات اعزام زائران عمره سال جاری از ۱۱ فرودگاه کشور شامل تهران، زاهدان، اهواز، تبریز، یزد، کرمان، بندرعباس، ساری، اصفهان و شیراز انجام و بر این اساس تلاش شد ایستگاه‌های پروازی مدنظر به‌گونه‌ای باشد که زائران ساکن در چندین استان همجوار بتوانند به‌راحتی و با طی کمترین مسافت خود را به ایستگاه پرواز برسانند.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تأخیرات هما در پروازهای رفت سفرهای عمره متوسط ۱۲ دقیقه بود که عامل بروز این تأخیرات هواپیما نبوده است، گفت: در عملیات بازگشت نیز روزانه دو پرواز از فرودگاه جده به مقصد فرودگاه حضرت امام (ره) و ۱۰ ایستگاه پروازی دیگر انجام می‌شود.

فرزادی‌پور با یادآوری اینکه امروز ساعت ۱۳:۵۵ اولین پرواز ورود عمره‌گزاران به کشور از جده انجام می‌شود، اظهار داشت: ما آماده هستیم بلافاصله پس از پروازهای عمره سال جاری، عملیات حج تمتع را نیز با آمادگی آغاز کنیم و مشکلی بابت آغاز این عملیات پروازی بزرگ نداریم.

به گزارش سرمایه ایرانی، در عملیات حج تمتع سال جاری نیز ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر خانه خدا از ایران راهی کشور عربستان می‌شوند و روند اعزام زائران تمتع نیز از بیست‌وچهارم اردیبهشت کلید خواهد خورد، آغاز عملیات بازگشت زائران خانه خدا نیز از یکم تیر خواهد بود.

منبع: فارس

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!