اقتصاد ایران

شناسایی ۰.۵ میلیون خانه خالی در استان اصفهان

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان با اشاره به برگزاری سومین جلسه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان در هفته اخیر اظهار کرد: حسب جلسات متعدد و مصوبات گذشته، موضوع مسکن و مسائل حول آن در استان در سه محور اساسی مطرح شد.

وی افزود: در این نشست ساماندهی مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملاتی در استان مطرح شد که نقش مؤثری در تعیین قیمت بازار و عرضه مناسب مسکن دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به همکاری تعزیرات استان و اصناف بخش بسیاری از واحدهای مشاور املاک طی سه ماه گذشته رصد و در صورت مشاهده تخلف اعمال قانون شدند، همچنین ساماندهی و ثبت این واحدها در سامانه‌های کشوری مورد توجه قرار گرفته است.

زینلیان اظهار کرد: طبق گزارش ارائه شده بیش از ۹۰ درصد از واحدهای مشاور املاک استان از طریق اصناف با سامانه ثبت معاملات کشور و به‌اصطلاح هولوگرام کردن برگه‌های معاملات املاک و مستغلات متصل شدند و این موضوع اتفاق مثبتی در راستای معاملات حوزه مسکن است.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر این نشست ساماندهی خانه‌های خالی و اعمال قانون مالیات بر این واحدها بود که با استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این امر مورد تصویب و تأکید قرار گرفت و مقرر شد با همکاری اداره کل مالیاتی استان خانه‌های خالی استان حسب قوانین بالادستی اعمال قانون شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: در دو ماه گذشته ۹۱۷ خانه خالی در استان اعمال قانون شدند، البته با توجه به این مهم که حدود ۰.۵ میلیون خانه خالی در استان وجود دارد، ضروری است با جدیت به این حوزه پرداخته شود و همه دستگاه‌ها به نحو مقتضی به انجام مأموریت خود در برابر این واحدها بپردازند.

زینلیان ادامه داد: موضوع دیگری که در این نشست مورد تأکید فرمانداران استان نیز قرار داشت، موضوع استفاده از تسهیلات بانکی بود که در این بخش مسائلی را داشتیم؛ در حوزه تسهیلات به یک بازنگری جدی نیاز داریم تا همه بانک‌ها و بانک مرکزی در این خصوص مساعدت لازم را داشته باشند تا برنامه دولت به بهترین نحو عملیاتی شود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!