اقتصاد ایران

ضرر ۶.۸ میلیارد دلاری اقتصاد رژیم صهیونیستی بعد از عملیات طوفان الاقصی

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روسیا الیوم، آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ، رتبه رژیم صهیونیستی را با توجه به زیان‌هایی که اقتصاد این رژیم به دلیل جنگ در نوار غزه متحمل شده بود، تحت بررسی منفی قرار داد.

روز شنبه، مؤسسه رتبه‌بندی اعتباری مودیز، از به تعویق افتادن انتشار رتبه اعتباری جدید رژیم صهیونیستی خبر داد و این موضوع را با تحولات نظامی جاری در منطقه توجیه کرد، زیرا رتبه فعلی آن A1 است.

این آژانس در بیانیه جدید خود اعلام کرد که رتبه اعتباری بلندمدت رژیم صهیونیستی به ارزهای خارجی و داخلی A+ است، اما حالا رتبه این رژیم تحت نظارت منفی قرار گرفته است.

این به آن معنا است که این مؤسسه رتبه‌بندی اعتباری احتمالاً در آینده رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی را کاهش خواهد داد.

در اوایل این ماه، بانک هاپولیم هزینه خسارات اقتصادی رژیم صهیونیستی در رویارویی با حماس را برآورد کرد و گفت که این جنگ حداقل ۲۷ میلیارد شیکل (۶.۸ میلیارد دلار) برای اقتصاد رژیم اسرائیل هزینه خواهد داشت.

این رویارویی مقاومت و رژیم صهیونیستی در یک زمان چالش برانگیز برای اقتصاد این رژیم رخ داده است و جنگ‌های گذشته اسرائیل با غزه نیز بخشی از اقتصاد این رژیم را فلج کرده بود.

آژانس‌های رتبه‌بندی بین‌المللی مودیز، فیچ، استاندارد و پورز چندین بار به کابینه رژیم صهیونیستی هشدار دادند که با خروج سرمایه‌گذاری‌ها از رژیم صهیونیستی و ضعف شِکل، اعتماد به اقتصاد محلی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!