بورس و بازارهای مالی

عرضه اولیه ۵ شرکت با ارزش اولیه ۱۰ همت تا پایان سال/ سایت بورس تهران بروزرسانی می‌شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گودرزی مدیر عامل بورس تهران در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه، همراستا با برنامه های توسعه‌ای یک بازه زمانی مشخص صرف نگاه به چالشهای داخل بورس تهران شده است، گفت: از سوی دیگر حوزه تامین مالی و دیجیتال کردن بورس در اولویت قرار گرفت تا به صورت کارا و موثر پاسخگوی ذی نفعان بورس باشیم.

وی افزود، در سال آینده اصلاح برند و حضور پررنگ تر در خوزه تامین مالی قدم کوچکی در حوزه توسعه کشور برداریم.

گودرزی در پاسخ به سوالی در خصوص ورود شرکت‌ها به بورس و تعداد محدود عرصه های اولیه گفت: اندازه و حجم عرصه های اولیه متفاوت با فرابورس است و تاکید روی ورود شرکت‌ها با سایز بزرگ بود. از سال گدشته تغییر پارادایم داشتیم و مسیر ورود شرکتهای متوسط نیز به بورس تهران باز شد.

وی افزود، هلدینگ شستان با ارزش چندین همت متعلق به وزارت دفاع تا پایان سال در بورس عرضه خواهد شد. حداقل ۵ شرکت در صنایع مختلف فلزی،معدنی و…. با ارزش برآوردی ۱۰ همت عرضه خواهند شد.

مدیر عامل شرکت بورس تهران با اشاره به تغییرات سایت tse گفت: سال گذشته یکسری نرم افزارهاخریداری شد تا پروژه ها در بورس مدیریت شود. در مورد سایت بورس تهران بدنبال فضای تعاملی شدن بیشتر آن بودیم. براین اساس امکان ارتباط مستقیم حوزه نظارت بورس تهران با فعالان بازار تقریبا نهایی شده است.

ادامه دارد..

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!