اقتصاد ایران

مولدسازی دستور کار مجموعه وزارت راه و شهرسازی در سال جدید است

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، مهرداد بذرپاش در آخرین جلسه شورای معاونین وزارتخانه بر ایفای تعهدات در سال پیش رو در همه حوزه‌های حمل‌ونقلی و مسکن و شهرسازی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن و به ویژه در تأمین زمین پیشتازی قابل توجهی داشت. در ساخت مسکن نیز هم اکنون به رقم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی رسیده‌ایم که با احتساب مسکن روستایی تعداد واحدهای در حال احداث به سه میلیون واحد می‌رسد.

وی فعالیت‌های حوزه حمل‌ونقل و توسعه ترانزیت را در بخش‌های معاونت حمل‌ونقل و سایر شرکت‌ها و سازمان‌های وزارتخانه مناسب ارزیابی کرد و بر رفع موانع برای تسریع در کلان پروژه‌های حمل‌ونقلی و مسکن و شهرسازی دولت سیزدهم تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی از معاونان خود خواست تا در سال آینده فعالیت‌های خود را برای خدمات‌رسانی و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی و مسکن و شهرسازی تقویت کنند.

بذرپاش با یادآوری اینکه سال آینده سال پایانی دولت سیزدهم است بر سرعت بخشی برای جبران کاستی‌ها و اتمام کارهای نیمه تمام تاکید کرد.

تقویت ارتباط با رسانه‌ها در سال آینده

وزیر راه و شهرسازی ارتباط رسانه‌ای و خبری تمامی بخش‌های وزارت راه و شهرسازی را برای تشریح عملکرد مجموعه وزارت راه و شهرسازی قابل تقدیر دانست و گفت: سال آینده باید ارتباط با رسانه‌ها بیش از گذشته باشد، زیرا حوزه‌های تحت مسئولیت وزارت راه و شهرسازی حوزه‌های پرمخاطره و حائز اهمیت برای مردم است و باید اخبار این حوزه به خوبی اطلاع عموم مردم برسد.

ایجاد شهرهای ساحلی رنسانس شهرسازی است

بذرپاش تصریح کرد: الحاق حدود ۷۰۰۰ هکتار به محدوده شهرها برای ساخت مسکن یکی از اقدامات قابل توجه دولت سیزدهم است. همچنین ایجاد شهرهای ساحلی و تحقق این طرح مهم در دولت سیزدهم تبدیل به یکی از رنسانس‌های شهرسازی می‌شود.

ناوگان حمل‌ونقلی توسعه می‌یابد

وی توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقلی را در تمامی بخش‌ها از مطالبات مردم عنوان کرد و بر اجرای این مهم برای توسعه کشور و رضایتمندی مردم در سال پیش رو تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی تقویت روابط انسانی درون سازمانی را از دیگر دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی در دوران مسئولیت خود برشمرد و افزود: رفع مشکلات حقوقی برخی از نیروی انسانی شاغل در مجموعه وزارت راه و شهرسازی در برنامه است.

رشد تولید مسکن به مثبت ۴.۸ درصد رسید

بذرپاش با بیان اینکه مطابق اعلام بانک مرکزی در ۹ ماهه ۱۴۰۲ رشد بخش تولید مسکن به مثبت ۴.۸ درصد رسید، گفت: تکمیل ۱۲۴ هزار واحد مسکن مهر از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون آمار قابل توجهی است و تا پایان دولت باقیمانده‌های مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه‌ای امیدآفرین به شمار می‌رود، گفت: افزودن چندین فروند هواپیما، واگذاری زمین برای احداث مسکن، تولید مسکن، ارتقا و بهسازی راه‌ها و دیگر اقدامات، سبب امیدآفرینی در بین مردم می‌شود که باید در این کار برای سال آینده با نیروی بیشتری پیش برویم.

وزیر راه و شهرسازی بر تشکیل شورای فرهنگی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه تاکید کرد و گفت: تشکیل شورای فرهنگی سازمان‌ها در کنار دیگر اقدامات تخصصی این وزارتخانه حائز اهمیت است و تمامی بخش‌ها بر انجام آن تمام داشته باشند.

بذرپاش با اعلام اینکه دبیرخانه‌ها و ستاد ترانزیت، لجستیک و اقتصاد دریا محور در ستاد وزارت راه و شهرسازی فعالیت خود را ادامه می‌دهد، گفت: همه این اقدامات حاکی از نقش‌های ملی وزارت راه و شهرسازی است.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!