اقتصاد ایران

نقش آفرینی بخش خصوصی در پیاده سازی تدابیر دولت و مجلس

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی در یکصد و بیست و دومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای “مسعود پزشکیان” رئیس جمهور منتخب و دولت چهاردهم، آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه جلسه، اعضای شورا بررسی دستورکار اول درباره بند ۵ مصوبه یکصد و بیست و یکمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با موضوع “بررسی مشکلات شرکت‌های آب شیرین کن با توجه به پیامدهای اجتماعی آن و در خطر افتادن آب شرب و بهداشت ساکنین حاشیه خلیج فارس و سواحل مکران” را آغاز کردند.

وزیر اقتصاد با اشاره به دستور کار اول جلسه، اظهار کرد: انتظار داشتیم مسئولان ارشد وزارت نیرو در نشست امروز حضور می‌یافتند تا به یک نتیجه‌ای در این خصوص برسیم. خواسته انجمن شرکت‌های آب شیرین کن درباره بند ۵ این است که مصوبه مربوط به ۴۵ میلیون یورو تمدید شود که به نظر می‌رسد وزارت نیرو با آن مخالفتی نداشته باشد.

وی با اشاره به کمبود زمان و قرار گرفتن در فصل تابستان، افزود: پیشنهاد این است که از دو مسیر، این اقدام را به موازات هم جلو ببریم. مسیر اول این است که مصوبه امروز نشست با قید فوریت در دستور کار ستاد اقتصادی دولت قرار گیرد. مسیر دوم این است که از طریق شورای ملی تأمین مالی اقدام کرده و برای تأمین مالی شرکت‌های آب شیرین کن مصوبه بگیریم.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: ما نباید فرصت را از دست دهیم، ما می‌خواهیم در چند ماه آینده، کارها جلو رفته و این شرکت‌ها با مشکل مواجه نشوند و معضلات اجتماعی و کمبود آب شرب رخ ندهد. کوتاه‌ترین مسیر این است که مصوبه اصلاح نرخ خرید تضمینی آب شیرین کن‌ها را در کنار تامین‌مالی ارزی داشته باشیم.

خاندوزی با اشاره به برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: متأسفانه در برنامه هفتم، تکلیف روشنی بر عهده وزارت نیرو گذاشته نشده و این وزارتخانه را مجاز کرده که از طریق بخش خصوصی این اقدامات را انجام دهد.

وی ادامه داد: با این وجود، برای اینکه در این اقدام، تعلل صورت نگرفته و تأمین آب آشامیدنی بخشی از کشور دچار مشکل نشود، نیاز است که وزارت نیرو در این بخش فعال‌تر شود و منافع شرکت‌های بخش خصوصی فعال در این عرصه را منفعت خود بداند.

همچنین در حاشیه یکصد و بیست و دومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت اقتصاد و انجمن بهینه سازی انرژی در خصوص اجرای تبصره ۱۸ امضا شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!