دسته بندی نشده

نگاه شورای شهر به مدیریت شهری تغییر کرده است

سید محمدعلی پورموسوی در گفتگویی، اظهار کرد: به طور کلی در نوع نگاه شورای اسلامی شهر به موضوعات و مسائل شهر و شهرداری تغییراتی ایجاد شده است، اما این تغییرات در تقابل با اولویت‌های ما نیست، اولویت‌ها از ابتدا ثابت بوده است و برنامه‌های مدیریت شهری باید مطابق با آن و بودجه سال جاری باشد.

وی افزود: شورای اسلامی شهر به عنوان ناظر بر عملکرد شهرداری باید اولویت‌های خود را به طور مدادم مورد بازنگری قرار دهد و براساس وظیفه خود نحوه انجام آن را به طور مرتب بازبینی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز خاطرنشان کرد: سال جاری یک هزار میلیارد تومان به طرح نهضت آسفالت اختصاص داده شد، شورای شهر در این خصوص مخالفتی ندارد، اما بر نحوه هزینه‌کرد اشکالاتی وارد کرده است به این ترتیب که طرح نهضت آسفالت ابتدا باید در مناطق کم‌برخوردار انجام شود و سپس به مناطق دیگر تسری پیدا کند.

پور موسوی ادامه داد: در بعضی اولویت‌های دیگر همچون دفع آب‌های سطحی و زیباسازی شهر، با توجه به شرایط اهواز، برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) و حضور کاروان‌های راهیان نور، باید شتاب بیشتری در اقدامات این حوزه انجام شود و قدم‌های بزرگی در این بخش برداشته شود.

وی با اشاره به مطالعات انجام شده برای جذب یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تا پایان سال، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری طی دو سال گذشته اتفاق قابل توجهی رخ نداده است، باید طی سال جاری اقداماتی مناسب و شایسته‌ای برای شهر انجام شود، شورای شهر شیوه نامه‌های جذب سرمایه‌گذار را ارائه داده است و انتظار دارد شهرداری که بازوی اجرایی مدیریت شهری است اقدامات عملی خود را در این حوزه آغاز کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: تلاش داریم در سال جاری یک یا دو اقدام عمرانی بزرگ و شایسته را در شهر اهواز آغاز کنیم، به نحوی که بهره‌برداری آن تا پایان این دوره یا نهایتاً ابتدای دوره بعدی شورای شهر باشد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!