بورس و بازارهای مالی

هویت خالق بیت کوین همچنان در هاله‌ای از ابهام؛ مخترع خودخوانده به جعل سند اعتراف کرد!

به گزارش خبرآنلایناین اعتراف نتیجه یک دعوای حقوقی بین رایت و اتحادیه ثبت اختراع باز ارزهای دیجیتال (COPA) بود.
طبق گزارش‌ها، رایت تحت بازجویی‌های متقابل به جعلی بودن چندین سندی اعتراف کرده که به عنوان مدرک برای اثبات اینکه ساتوشی ناکاموتو است، ارائه کرده بود. این افشاگری پس از آن صورت گرفت که تیم حقوقی COPA به تناقضات و ناهماهنگی‌ها در مقالات اشاره کرد، از جمله اشاره به سبک‌های فونت و فناوری‌هایی که ظاهراً در زمانی که رایت ادعا می‌کرد این اسناد ایجاد شده‌اند، وجود نداشتند. رایت این تناقضات را با عوامل متعددی مانند اشتباهاتی که وکلای قبلی روی پرونده کار می‌کردند، توضیح داد.

رمز ارز نیوز نوشت:اتحادیه COPA، با حمایت افراد بانفوذ در دنیای رمزارز، از جمله جک دورسی، که یکی از بنیانگذاران توییتر است، در تلاش است تا ادعاهای رایت مبنی بر وجود شواهد قانع‌کننده برای اینکه او ساتوشی است، را رد کند.
اعتراف اخیر رایت به اعتبار او آسیب زیادی وارد می‌کند، به ویژه با توجه به اینکه او یک متخصص امنیت اطلاعات است. در واقع، با این اعتراف، دادگاه از قابلیت‌های فنی رایت، مانند توانایی او در تغییر فراداده‌های سند – که مسلماً توسط او به دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌شد، آگاه شد. به این ترتیب، با توجه به اینکه هر سندی که رایت در دفاع از خود ارائه می‌کند، در این شرایط زیر سوال می‌رود، روند این پرونده پیچیده‌تر خواهد شد.

۲۲۰

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!