اقتصاد ایران

وضعیت اقتصاد کشور در حوزه‌های مختلف قبل از پایان کار دولت ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی در حاشیه مراسم رونمایی از سند معماری یکپارچه فناوری اطلاعات و مرکز عملیات امنیت وزارت امور اقتصادی و دارایی و در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در روزهای آینده فهرست وضعیت حوزه‌های مختلف زیر مجموعه‌های وزارت اقتصاد از جمله خزانه‌داری، حوزه مالی، مالیاتی، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، گمرک و خصوصی سازی و سایر بخش‌ها با جزئیات آماده شده و به عموم ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در زمینه مولد سازی نیز افزود: اصل اتفاقات در حوزه مولدسازی از سال ۱۴۰۲ رقم خورده است اما در زمینه فروش اموال مازاد به ویژه بانک‌ها که از سال ۹۴ قانون آن وجود داشت، عملکردها موجود است و آخرین رقمی که در این زمینه منتشر شده است حاکی از فروش ۹۵ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌های کشور است.

وزیر اقتصاد عنوان کرد: ۵۸ هزار میلیارد تومان از این عملکرد مربوط به دولت سیزدهم و بقیه آن نیز به مربوط به عملکرد دولت‌های قبل است.

خاندوزی در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم و به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه FATF نیز گفت: رویکرد حاکم بر دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی در این زمینه این بود که باید کشور فعالانه در این حوزه ظاهر شود و اگر کنار بکشیم هیچ منفعتی برای ملت ایران نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در زمینه مبارزه با پول‌شویی و جرایم سازمان یافته نیز به همین ترتیب بود و وقتی که دولت سیزدهم کار خود را شروع کرد در حدود ۴۰ مرکز پول‌شویی در کل بیمه‌ها و بانک‌ها و بورس کشور وجود داشت در حالی که امروز بیش از ۵۰۰ واحد مبارزه با پول‌شویی و جرایم سازمان یافته در کشور فعال است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!