اقتصاد ایران

١١٢٠ مگاوات همراهی بخش اداری در مدیریت مصرف برق

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت نیرو (پاون)،مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه میزان مدیریت مصرف بخش اداری کشور به رقم بی‌سابقه یکهزار و ١٢٠مگاوات رسیده است، اظهار داشت با پیگیری‌های پیوسته شرکت‌های توزیع نیروی برق در سراسر کشور و همکاری ادارات، با بخشنامه ابلاغی میزان مدیریت مصرف برق بخش اداری به رقم هزار و ١٢٠ مگاوات رسید که بی سابقه است.

به گفته وی تا سال گذشته بیشترین میزان مدیریت مصرف ثبت شده توسط بخش اداری کشور از٨٠٠ مگاوات فراتر نرفته بود، اما امسال به رقم بی سابقه ١١٢٠ مگاوات رسید.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه هنوز با هدف نهایی در نظر گرفته شده فاصله داریم، خاطرنشان کرد: سهم در نظر گرفته شده برای بخش اداری کشور ١۵٠٠ مگاوات است که امیدواریم در روزهای آینده به آن دست یافته و این رقم تثبیت شود.

رجبی مشهدی با یادآوری اینکه بر اساس مصوبه هیئت دولت، ادارات باید در ساعات کاری ٣٠ درصد و پس از پایان وقت اداری ۶٠ درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند، از آن دسته از مشترکان اداری که هنوز خود را ملزم به اجرای این مصوبه نکرده‌اند درخواست کرد به منظور پیشگیری از قطع برق خود با صنعت برق همکاری کنند.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر نهادهای عمومی، دولتی و غیردولتی در این زمینه، تاکید کرد: تاکنون ٧٠ درصد از مشترکان بزرگ اداری شامل نهادهای عمومی و اداری مجهز به کنتور هوشمند شده‌اند، از طریق این کنتورها بر رعایت مدیریت مصرف ادارات نظارت شده و امکان قطع برق اداراتی که بعد از دوبار اخطار هنوز در اجرای مدیریت مصرف برقشان همکاری نمی‌کنند از راه دور وجود دارد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!