بورس و بازارهای مالی

گزارش روزانه بورس ۱۳ اسفند/ پرواز شاخص کل با رشدی ۶۰ هزار واحدی

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سرمایه بر خلاف هفته های گذشته روندی فرسایشی را دنبال می کرد، در ادامه معاملات روز گذشته، از همان ابتدای روز با فشار تقاضا کار خود را آغاز کرد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۶۰ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۴۷ هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۱۵ هزار واحدی به ارتفاع  ۷۴۰ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «خاور» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شستا»، «فولاد» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «بیوتیک» و «فنر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۳ اسفند ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۷ هزار میلیارد , ۳۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۳۸۸ نماد در محدوده مثبت و ۶۰ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۲۶۱ نماد در محدوده مثبت و ۱۰۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!