بورس و بازارهای مالی

گزارش روزانه بورس ۱۶ اسفند/ هفته ی پرنوسان بورس به پایان رسید

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام آخرین روز کاری هفته را تقریبا در محدوده ی صفر تابلو شروع کرد، اما رفته رفته با توجه به نزدیک شدن به ساعات انتهایی بازار بر فشار عرضه ها افزوده شد و در نهایت با نزول به کار خود پایان داد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۶ هزار  و ۵۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی ۱۲۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۳۸ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «میدکو» و «شستا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «بپاس» و «انتخاب» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شپنا»، «خودرو» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «بیوتیک» و «فن افزار» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۵ هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۴۳۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۶۲ نماد در محدوده مثبت و ۲۷۵ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۱ نماد در محدوده مثبت و ۱۸۱ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!